ЦВК вже добу обробляє останній 1% електронних протоколів

  • Центрвиборчком за добу не зміг підрахувати 1% електронних протоколів голосів виборців
  • До Ради проходять п'ять політичних партій

Центральна виборча комісія добу обробляє 1% голосів виборців, після якого опрацьованими будуть усі 100% електронних протоколів. Про це свідчать дані ЦВК, повідомляє Політарена.

Наразі оброблено 99,85% електронних протоколів. З великим відривом лідирує пропрезидентська партія «Слуга Народу», у неї 43,17% голосів виборців. На другому місці «Опозиційна платформа — За життя» — 13,03%. Далі йде «Батьківщина» — 8,18%, «Європейська солідарність» — 8,10% та «Голос» — 5,82%. Решта партій не подолали 5%-ий бар'єр до Верховної Ради.

Окрім цього, не підрахованими залишаються електронні протоколи на деяких мажоритарних округах, зокрема на ОВО №52 у Донецькій області, де розрив між головними конкурентами становить менше як 600 голосів виборців. Водночас, на 133 окрузі на Закарпатті окружна виборча комісія оголосила про повторний перерахунок голосів через звернення кандидата від «Слуги Народу» з повідомленням про масові фальсифікації.

Для того, щоб встановити остаточні результати, ЦВК повинна отримати протоколи з мокрими печатками. Для оголошення результатів їй відведено час до 5 серпня.


  1. На окрузі Балоги перерахують голоси.
  2. На проблемному окрузі Донеччини визначили переможця.
  3. Яценко став мажоритарником-рекордсменом за кількістю голосів.