ЦВК підрахувала 100% електронних протоколів: хто в Раді

  • ЦВК підрахувала 100% електронних протоколів
  • До ВР пройшли п'ять партій
  • Загалом у Раді буде 424 народні депутати

Центральна виборча комісія підрахувала усі 100% електронних протоколів, до Верховної Ради проходить п'ять політичних партій, повідомляє Політарена.

За результатами опрацювання електронних протоколів, перше місце посіла пропрезидентська партія «Слуга Народу», у неї 43,16% (6,3 млн) голосів виборців. У перерахунку на депутатські мандати вона отримує 124 місця в новому парламенті. Окрім цього, представники «Слуги Народу» перемогли на 130 мажоритарних округах. Разом пропрезидентська партія здобула 254 мандати, що дозволяє їй сформувати однопартійну більшість у Верховній Раді.

На другому місці «Опозиційна платформа — За життя» — 13,05% (1,9 млн) голосів виборців. З таким результатом ОПЗЖ отримує 37 депутатських крісел. Представники цієї політичної сили також перемогли на 6 одномандатних виборчих округах. Разом у них 43 мандати.

Третю сходинку посіла «Батьківщина» — 8,18% (1,19 млн) голосів виборців, які конвертуються у 24 депутатські мандати. Разом з двома мажоритарниками, політична команда Юлії Володимирівни налічуватиме щонайменше 26 депутатів.

Далі розмістилась «Європейська солідарність» — 8,10% (1,18 млн) голосів виборців. Це дозволяє їм завести 23 депутати за списками та ще двох переможців по мажоритарці. Разом — 25 народних обранців.

Остання партія, яка подолала прохідний бар'єр до Верховної Ради, «Голос» — 5,82% (851 тис) голосів — це 17 депутатів. Перемогла партія Святослава Вакарчука у трьох одномандатних округах, тому найменша фракція у парламенті складатиметься з 20 депутатів.

Загалом п'ять партій завели до парламенту 368 народних обранців, решта 56 — представники інших політичних сил або самовисуванці. Всього у Верховній Раді дев'ятого скликання буде 424 депутати.

Офіційні результати ЦВК має оголосити до 5 серпня.


  1. У сімох кандидатів від «Слуги Народу» двійники вкрали перемогу.
  2. Немає грошей: обіцяну Парубієм сенсорну кнопку не встановлюють (документ).
  3. Зеленський зібрав в своєму Офісі «прохідних» нардепів від «Слуги Народу».