Танасевич: Ми працюємо, щоб зменшити рівень корупції в Україні

  • Олена Танасевич розповіла, що місія Антикорупційного суду полягає у тому, аби здійснити правосуддя у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов’язаних з ними злочинів
  • Очільниця Вищого антикорупційного суду пояснила, що складність суддівської роботи полягає у тому, як знайти баланс між діями, спрямованими на захист особи, суспільства та держави

Голова Вищого антикорупційного суду України Олена Танасевич розповіла що місія ВАКС полягає у тому, аби здійснити правосуддя у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов’язаних з ними злочинів. Відповідну заяву Танасевич поширила пресслужба ВАКС, передає Політарена.

«Згідно з рейтингом найменш корумпованих країн світу, який щорічно формує міжнародна організація Transparency International, Україна посідає прикре 120 місце серед 180 країн світу. Інакше кажучи, грошові потоки від чи не найбагатших у світі ресурсів України або взагалі не потрапляють до бюджету, або потрапляють у значно меншій кількості, ніж повинні були б», — сказала Танасевич.

Танасевич зазначила, що місія ВАКС полягає у тому, аби здійснити правосуддя у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов’язаних з ними злочинів. Також вона повідомила, що за перший тиждень відомство отримало та зареєструвало 197 процесуальних документів.

«Ми не скаржимося. Просто констатуємо, що це складна та масштабна діяльність, якій судді та працівники апарату ВАКС готові присвятити кілька років свого життя», — розповіла очільниця ВАКС.

Танасевич пояснила, що складність суддівської роботи полягає у тому, як знайти баланс між діями, спрямованими на захист особи, суспільства та держави від корупційних і пов’язаних із ними злочинів, і, разом із тим, дотриманням прав особи підозрюваного, обвинуваченого, засудженого.

«Працівники Вищого антикорупційного суду робитимуть все від нас залежне для того, щоб гідно та оперативно виконувати свої обов’язки. Ми працюємо, щоб зменшити рівень корупції в Україні та забезпечити стабільне зростання всіх позитивних показників суспільного життя», — додала Танасевич.


  1. Депутати розглянули питання про підсудність ВАКС.
  2. Вищий антикорупційний суд розпочав роботу.
  3. Стало відомо, скільки клопотань надійшло до ВАКС у перший день його роботи.