Симоненко просить суд відновити Комуністичну партію

  • Комуністична партія оскаржила заборону самої себе в суді
  • Петро Симоненко програвав подібний позов у 2015-му році

Колишній лідер Комуністичної партії Петро Симоненко просить Окружний адміністративний суд Києва скасувати заборону на діяльність цієї партії. Про це повідомила прес-служба суду, передає Політарена.

«До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Петра Симоненка та Комуністичної партії України до Міністерства юстиції України», — йдеться в повідомленні.

Симоненко просить суд скасувати повністю наказ Мін’юсту від 23 липня 2015 року, яким діяльність, найменування та символіка Комуністичної партії України визнавались такими, що не відповідають українському законодавству.

«Наразі судом досліджуються матеріали позову та вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі», — зазначили в суді.

9 квітня 2015-го року Верховна Рада України ухвалила закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». У тому ж році Комуністична партія програла подібний судовий позов проти Мін'юсту.


  1. В КС пояснили, чому визнали закон про декомунізацію конституційним.
  2. Націоналісти пікетують КСУ через декомунізацію (фото).
  3. Під СБУ мітингували проти Медведчука.