Свідчення Йованович у Конгресі: посол спростувала слова Луценка та підтвердила тиск з боку Трампа

  • Марі Йованович заявила, що її відкликання з України було пов'язано з тиском Дональда Трампа на Держдепартамент
  • На експосла в Україні протягом місяця тиснув адвокат президента США Рудольф Джуліані
  • Марі Йованович запевнила Конгрес, що ніколи не просила нікого в Україні не розслідувати корупційні злочини

Колишня посол США в Україні Марі Йованович, в рамках розслідування справи імпічменту президента Сполучених Штатів, заявила у Конгресі, що її відкликання з України було результатом тиску Дональда Трампа на Державний департамент. Про це повідомила «Європейська правда», передає Політарена.

Йованович сказала американським законотворцям, що навесні їй наказали покинути Україну і вона це зробила першим же літаком. У США заступник державного секретаря Майка Помпео повідомив її про скорочення терміну роботи. За словами Йованович, чиновник Держдепартаменту №2 сказав їй, що Трамп втратив до неї довіру, а Держдеп перебував під значним тиском і його змушували усунути її. Йованович зазначила, що протягом місяця на неї тиснув адвокат президента США Джуліані. Він звинувачував посла в негативному ставленні до Трампа та у намаганні захистити колишнього віцепрезидента Джо Байдена та його сина Гантера.

Йованович спростувала слова ексгенпрокурора України Юрія Луценка, який заявляв, що посол створила список тих, кого в Україні не можна переслідувати.

«Щодо подій під час мого перебування в Україні, я категорично заявляю, що я ніколи ні через себе, ні через інших, прямо чи опосередковано, чи будь-яким іншим способом не просила будь-якого уряду чи урядового чиновника в Україні (або в інших місцях) утримуватися від розслідування або переслідування фактичної корупції. Як пан Луценко, колишній генеральний прокурор України нещодавно визнав, згадка про те, що я створила або поширила список „непереслідуваних“, є абсолютно фальшивою — це історія, від якої сам пан Луценко, з того часу відступив», — наголосила Йованович.


  1. Джуліані надав докази змови між демократами США та українськими посадовцями (документ).
  2. Савінцев: Зеленський вже увійшов в історію.
  3. Білий Дім опублікував стенограму: про що говорили Трамп і Зеленський.