Суд зобов'язав ЦВК зареєструвати Онищенка кандидатом в нардепи (документ)

  • Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував постанову ЦВК про відмову в реєстрації Онищенка кандидатом в нардепи
  • Рішення суду обумовлене новими обставинами: Онищенко пояснив свою відсутність перебування на території України навчанням в іспанській школі верхової їзди

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував постанову Центральної виборчої комісії, відповідно до якої  кандидату в народні депутати Олександру Онищенку відмовлено в реєстрації. Суд також зобов'язав ЦВК зареєструвати Онищенка. Про це повідомив у Facebook представник «Платформи прав людини» Олександр Бурмагін.

«Визнати протиправною постанову Центральної Виборчої комісії від 24.06.2019 №1253, якою відмовлено в реєстрації кандидата в народні депутати України Онищенка Олександра Романовича, висунутого Соціалістичною партією України в одномандатному виборчому окрузі №93 на позачергових виборах народних депутатів України 21.07.2019», — йдеться в рішенні суду.

Також суд зобов'язав ЦВК зареєструвати Онищенка кандидатом в народні депутати.

26 червня Верховний суд України визнав законною постанову ЦВК про  відмову Онищенку в реєстрації через недотримання вимоги щодо проживання на території України протягом останніх 5 років. Рішення шостого апеляційного суду обумовлене новими обставинами: Онищенко пояснив свою відсутність перебування на території України навчанням в іспанській школі верхової їзди.


  1. Верховний суд скасував постанову ЦВК про відмову в реєстрації Кузьміну.
  2. ЦВК завершила реєстрацію спостерігачів, росіян серед них немає.
  3. ЦВК: сьогодні спливає термін для зміни місця голосування.