Суд відновив справу про втручання НАБУ в президентські вибори в США (документ)

Прапор Сполучених Штатів Америки
  • Суд відновив кримінальну справу щодо втручання НАБУ в президентські вибори у США
  • Андрій Деркач передасть в Офіс генпрокурора матеріали, котрі підтверджують тиск посольства США на НАБУ
  • На думку нардепа, втручання керівництва НАБУ у виборчу кампанію США завдало значної шкоди україно-американським відносинам

Печерський районний суд міста Києва відновив кримінальну справу щодо втручання Національного антикорупційного бюро України у президентські вибори у Сполучених Штатах Америки. Про це на сторінці у Facebook повідомив народний депутат Андрій Деркач, передає Політарена.

Справа про втручання НАБУ у вибори в Штатах була відкрита Генеральною прокуратурою України у 2017 році й закрита в січні 2019 року. Відтак нардеп Деркач подав скаргу через скасування провадження, і суд її схвалив.

«Це означає, що новій владі і новому керівництву Офісу генерального прокурора належить вивести Україну з міжнародного скандалу, в який її завів Порошенко і представники НАБУ, і відновити міжнародну репутацію нашої держави», — написав Деркач.

Нардеп заявив, що передасть в Офіс генпрокурора оприлюднені раніше матеріали, котрі підтверджують тиск посольства США на НАБУ,  отримав від журналістів-розслідувачів в рамках 11 кримінальних проваджень.

«Всі ці факти незаконних «зливів» інформації, а також втручання українських правоохоронців у внутрішню політику США повинні бути долучені до розслідування», — додав народний обранець.

У провадженні, розпочатому 2017 року, йшлося про втручання у вибори президента США організованої злочинної групи в складі керівництва НАБУ, а також розголошення даних досудового розслідування посадовими особами НАБУ.

«Це здійснювалося шляхом незаконної публікації інформації проти керівника виборчого штабу Трампа Пола Манафорта. Дана інформація сумнівна і могла бути сфальсифікована співробітниками Посольства США в Україні та НАБУ. Директор НАБУ Артем Ситник не мав права розголошувати таку інформацію до повного завершення розслідування. Таким чином він грубо порушив Закон України», — додав Деркач.

На його думку,  незаконне втручання керівництва НАБУ й інших посадових осіб України у виборчу кампанію США завдало значної шкоди україно-американським відносинам.


  1. Деркач оприлюднив документи, що підтверджують тиск посольства США на НАБУ.
  2. Луценко: директор НАБУ втручався у вибори США.
  3. Луценко підтвердив, що Джо Байден шантажував Порошенка.