Справу підозрюваного у скоєнні злочинів на Майдані чиновника передали до суду

  • Справу підозрюваного у загибелі 3 та пораненні 99 людей  чиновника передали до суду
  • Ексчиновника Юрія Спаських звинувачують за 7 статтями ККУ, в тому числі і в умисному вбивстві

Управління спеціальних розслідувань завершило слідство у кримінальному провадженні за фактами вчинення злочинів під час мирних акцій протесту у грудні 2013 – лютому 2014 року. Справу підозрюваного колишнього заступника начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУМВС України у місті Києві передали до Печерського районного суду міста Києва. Про це повідомляється на сайті Генеральної прокуратури України, передає Політарена.

«За наслідками досудового розслідування складено обвинувальний акт, за яким колишній заступник начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУМВС України у м. Києві обвинувачується у перевищенні влади та службових повноважень і вчиненні інших злочинів на виконання злочинних наказів вищестоящого керівництва, спрямованих на перешкоджання проведенню мітингів, зборів та демонстрацій громадян», — йдеться у повідомленні.

За словами ГПУ, в результаті наказів підозрюваного було вбито 3 учасників акцій протесту, ще 99 заподіяно тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості.

У цей період на посаді заступника начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУМВС України у місті Києві перебував Юрій Спаських.

Його підозрюють у вчиненні злочинів за 7 статтями Кримінального кодексу України, зокрема й за статтею про умисне вбивство(1, 5, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України. Також Спаських звинувачують у  перевищенні влади та службових повноважень і вчиненні інших злочинів на виконання злочинних наказів керівництва, спрямованих на перешкоджання проведенню мітингів, зборів та демонстрацій громадян.

Якщо провина буде доведена, підозрюваному загрожують виправні роботи на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк. За статтею про умисне вбивство передбачена санкція  у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.


  1. Президент доручив МЗС та ГПУ терміново зайнятись звільненням нацгвардійця з італійської в'язниці.
  2. Суд відмовив у позові ГПУ щодо власності Ющенка в Межигір'ї.
  3. ГПУ вдруге вимагає офіційної відповіді від Офісу президента щодо висловлювань Мендель.