Смешко: Повинна бути не «формула Штайнмаєра», а «формула Зеленського»

Не «формула Штайнмаєра», а «формула Зеленського» повинна була б  бути висунута українським зовнішньополітичним відомством та Радою національної безпеки відповідно до Конституції й законів України. Таку думку в інтерв’ю медіа-центру «Guildhall» висловив лідер політичної партії «Сила і честь», ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко.

"Що говорить Конституція? Конституція говорить, що президент України відповідає за впровадження зовнішньої політики нашої держави, але у цій же Конституції записано, що у відповідності виключно законами України. Яким законом України передбачено Мінські домовленості? Хто є суб’єктом домовленості держава Україна з підписантами цих Мінських домовленостей, який суб’єкт міжнародного права? ", — зауважив Смешко.

Політик нагадав, що в України є Будапештський меморандум, підписаний провідними ядерними державами світу.

«Ми віддали третій ядерний арсенал у світі, ми підвищили оборону Сполучених Штатів як ніхто у світі за весь час існування Сполучених Штатів», — сказав Смешко.

Ексголова СБУ підкреслив, що Україна, згідно з Віденською Конвенцією, повинна вимагати компенсації з боку підписантів Будапештського меморандуму та змусити Росію говорити мовою міжнародного права.

"Немає мандату у нас вести перемовини інші ніж мандат, який наданий цією постановою (Будапештський меморандум — ред.), цим міжнародним договором і Конституцією України», — зазначив Смешко.