Смак поразки: нардепи розповіли, як жити далі без мандату

Після народного волевиявлення на парламентських виборах до Верховної Ради проходить багато нових облич. Однак, якою буде доля чинних народних депутатів, які програли на мажоритарних округах? Політарена поцікавилася, як нардепи 8 скликання реагують на свою поразку та чим планують займатися після втрати мандату.

Засмучені, заклопотані та оптимістично налаштовані — чинні народні обранці по-різному реагують на результати голосування: одні жартують над собою і планують подальшу кар'єру, інші — їдуть у відпустку, деякі — відмовляються давати коментарі.

Самовисуванець Дмитро Андрієвський, який програв з результатом 15,46%  кандидату від «Слуги Народу» Роману Грищуку (40,33%) за 222 округом в Києві заявляє, що вже 4 роки не був у відпустці, то ж найближчим часом збирається це виправити.

66745180 2263763650406157 8724488538629865472 o - Смак поразки: нардепи розповіли, як жити далі без мандату

«Перше, що я хочу — це відпочити. Зараз у мене онук є, якого я не бачив. Займаюсь я родиною, буду відпочивати. Треба перезавантаження таке зробити», — сказав депутат.

Андрієвський також зізнався, що через результати виборів засмутився, проте вибір народу поважає.

«Я дуже чітко читаю посилання моїх виборців, якщо їм не потрібен Андрієвський, а потрібен інший — все я збираю речі і йду з округу. Все нормально...Звичайно, я був засмучений. В першу чергу, тому що дуже багато речей залишилося ще незакінченими. І мені, звичайно, як мешканцю Солом'янського району, я живу на своєму окрузі, абсолютно небайдуже. Але це вибір моїх виборців. Я його, звичайно, приймаю і сприймаю», — зазначив нардеп.

Причиною такого вибору народу Андрієвський вважає масовий телевізійний гіпноз і зазначає, що коли люди ухвалюють такі рішення, «треба йти, тут немає чого соромитися».

Однак, остаточно завершувати політичну діяльність депутат не збирається.

«В мене є стратегія. Вона, звичайно, є. Її треба коригувати, враховуючи те, що відбулося, але я дуже спокійно ставлюся до того, що виборці прийняли таке рішення. Може, виконавча влада якась в майбутньому, може бізнес-активність, можливостей реалізуватись дуже багато», — розповів Андрієвський.

А от самовисуванець Борислав Береза, який зайняв третю позицію з результатом 17,96 за 213 округом в Києві, запевняє, що абсолютно не засмутився.

67311992 3411374432221972 458604053677473792 o - Смак поразки: нардепи розповіли, як жити далі без мандату

«Це демократія, коли люди обирають того, кого вони хочуть, дивлячись на те, що вони очікують або те, що їм обіцяли. Це нормальний процес. В мене не було засмучення ніякого. В мене було розуміння, що люди обрали колективного Зеленського, тому що я розумів, що вони обирають не Дубнова (Артем Дубнов, кандидат від „Слуги Народу“- ред.), а колективного Зеленського. І переміг саме він», — заявив Береза.

Депутат також розповів, що найближчих 2-3 тижні збирається відпочивати з сім'єю, а потім будуватиме подальші плани.

Натомість, ще чинний народний депутат Максим Бурбак,   який програв за 204 округом з 22,39% кандидату від «Слуги Народу» Валерію Божику (50,97%), над собою жартує.

62458461 2275363729216203 4141766194803769344 o - Смак поразки: нардепи розповіли, як жити далі без мандату

«Є великий запит суспільства на нові обличчя. Мені 43 роки — я вже старе обличчя. Але я філософськи до цього ставлюся...Це вибір народу України, його треба поважати», — сказав депутат.

Бурбак також вважає, що виборчу кампанію провів належним чином.

«Черговий етап у житті пройдено. Я реально робив все для того, щоб ту довіру виправдати, яку мені люди дали у 2014 році. І по всім зрізам відпрацював належним чином як депутат-мажоритарник», — розповів нардеп.

Після складення депутатських повноважень Бурбак планує «зібратися з думками» та займатися громадською діяльністю.

Також знову стати громадським активістом збирається і депутат Ігор Луценко, який зайняв третє місце (12,21%) за 154 мажоритарним округом.

60571064 2409856649038310 7500128645420154880 o - Смак поразки: нардепи розповіли, як жити далі без мандату

«Я далі буду займатися активізмом на рівні Києва, тобто, це те, чим я займався 12 років. Тут мало що поміняється, але єдине з приводу чого можна було б сумувати щодо депутатського мандату — це ситуація з розслідуваннями щодо Небесної Сотні. Тобто, якщо в мене був би депутатський мандат, мені було б набагато простіше допомагати цим розслідуванням, оскільки я є і потерпілим за цими справами, і волонтером в цій групі», — заявив Луценко.

Свій результат депутат оцінив, як цілком прогнозований.

«Не сильно я засмутився, ви розумієте, що радіти нема чому, але з іншого боку, як можна було пройти за три тижні, здолати бренд „Слуги Народу“ і місцевого мажоритарника, котрі всі працювали проти мене? Тому моє завдання було те, щоб просто підтягнути ту політичну силу, котра мене підтримала („Батьківщина“ — ред.). І, власне, це завдання я досить успішно виконав», — підсумував Луценко.

Причину своєї поразки депутат вбачає у популярності бренду «Слуги Народу» та браку часу.

«Дуже популярний бренд „Слуги Народу“ зараз і дуже короткий строк на те, щоб взагалі комунікувати з виборцями. Тому у своїй частині якось переконати виборця голосувати по-іншому за такий строк було дуже важко, але все одно, ми добилися багато чого», — зазначив Луценко.

Кандидат від партії «Голос», народний депутат Леонід Ємець, який став другим (16,91%) за 221 округом, поступившись кандидатці від «Слуги Народу» Анні Пуртовій (23,58%), теж вважає результати голосування наслідком популярності Зеленського.

65834541 2313043072114467 7980504231918436352 n - Смак поразки: нардепи розповіли, як жити далі без мандату

«Суспільство зараз хоче дати президенту Зеленському можливість одноосібно реалізовувати ті обіцянки, які він та його команда давали. Кияни по всіх округах вирішили дати Зеленському карт-бланш», — розповів Ємець.

На запитання, чи засмутився він підсумками виборів, Ємець відповідає стримано.

«Це робота. Я такими категоріями взагалі не оперую: засмутився не засмутився», — зазначив нардеп.

А от з планами на майбутнє Ємець вже визначився.

«Куди ж вже з підводного човна. Плюс я доктор юридичних наук, думаю, зосереджусь і на викладанні, і на громадській діяльності...Я тільки відіспався сьогодні. 100 тисяч неприйнятих дзвінків. Може, хтось із пропозиціями і дзвонив, не знаю», — повідомив депутат.

Ще одна кандидатка від партії «Голос», яка посіла третє місце (9,87%) за 223 округом Вікторія Пташник розповіла, що вважає себе переможницею.

ptashnyk - Смак поразки: нардепи розповіли, як жити далі без мандату

«Спершу хочу сказати, що відчуваю себе переможницею! Головне завданням, яке я ставила собі для цієї виборчої кампанії, було провести її гідно, достойно, у відповідності до вимог закону. І вважаю, що це мені вдалося», — зазначила  Пташник.

Депутат поділилася своїми планами на майбутнє.

"Що планую робити далі? Спочатку – відпочити й нарешті приділити увагу дітям, бо п’ятирічна робота в парламенті була дуже насиченою. А далі – маю декілька ідей, але яку з них буду реалізовувати як основну, вирішу під час відпочинку. Ви ж знаєте, що коли зачиняються одні двері, то обов’язково відчиняються інші. Я вже бачу декілька відчинених. Треба просто зробити правильний вибір! ", — повідомила Пташник.

Також знає, чим буде займатися після припинення депутатських повноважень, і Сергій Ківалов, який самовисувався і програв за 135 округом на Одещині (31,63%). Переможцем  за цим округом став кандидат від «Слуги народу» Олексій Леонов (40,21%).

kivalov - Смак поразки: нардепи розповіли, як жити далі без мандату

Помічниця Ківалова Лариса Ткач розповіла Політарені про плани свого керівника.

«Я Вам можу сказати, чим він буде займатися: тим, чим і займався до цього. Він президент академії, в нього є купа питань по академії, по будівництву церковно-приходської школи. Цим він і буде займатися. Як займався, так і буде займатися, єдине, що не буде Верховної ради», — заявила Ткач.

Тож, хоч до парламенту 9 скликання і прийде багато нових облич, чинних нардепів, після відпусток та роздумів, ми ще точно побачимо в політиці та громадському житті. Лишається лише дочекатися їх нових меседжів та стратегій.

 

Автор: Юлія Турчинська