«Слуга Народу» хоче скасувати монополію СБУ на відеофіксацію корупційних злочинів

  • Народні депутати хочуть скасувати монополію СБУ на спецзасоби та надати можливість усім громадянам мати належні відеодокази корупційних злочинів у суді
  • Наразі лише відеофіксація від СБУ може братись до уваги під час розслідувань та судових розглядів корупційних справ

Верховна Рада спростить процедуру відеофіксації для того, щоб відзняті журналістами, викривачами корупції та іншими громадянами відеоматеріали щодо корупційних злочинів вважались доказами під час розслідування та в судах. Про це заявив голова парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія, повідомляє кореспондент Політарени.

«Ми скоро спростимо процедуру відеофіксації, щоб будь-який журналіст чи громадянин України міг зняти щось на відео чи на телефон і це вважалось доказом», — сказав Арахамія.

Він також уточнив, що наразі монополія на відеофіксацію належить Службі безпеки України, і це треба змінювати.

«Раніше, монополія на спецзасоби була в СБУ. Зараз таких спецзасобів не треба, вас (журналістів, викривачів — ред.) багато є», — зазначив Арахамія.

Голова фракції «Слуга Народу» також повідомив, що без відповідних змін викривачі корупції не зможуть надавати належну доказову базу в судах.

«Я хочу, щоб зняли заборону (на відеофіксацію — ред.), бо як інакше дати цим викривачам корупції належний інструмент доказів? Якщо у вас немає відео чи аудіо, як ви будете доказувати? Скажете, що я був десь і щось чув — це не доказ», — сказав Арахамія.


  1. Рада взялась за захист викривачів корупції.
  2. Зеленський розповів, про що говорив з Коломойським (відео).
  3. Нардепи від «Слуги Народу» вибачились за «кнопкодавство» та відмовились від зарплати.