Сліпачук натякнула, що ЦВК все рівно не зареєструє партію Саакашвілі

  • ЦВК наполягає на своєму виключному праві реєструвати партії та кандидатів на виборах
  • Свою позицію комісія відстоюватиме в судах

Центральна виборча комісія має виключні повноваження щодо реєстрації політичних партій і кандидатів у народні депутати за мажоритарними округами. Про це під час брифінгу заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук, передає Політарена.

«Суд не може зобов'язати ЦВК зареєструвати (партію або кандидата-мажоритарника — ред.), але він може зробити певні юридичні висновки, стосовно тих чи інших обставин, які були покладені комісією в обґрунтування свого рішення (про відмову в реєстрації — ред.). Враховуючи ці висновки саме ми (ЦВК- ред.) маємо переглянути це питання, встановлюючи, чи то реєструвати, чи ні політичну партію, чи окремого кандидата», — зазначила Сліпачук.

Тетяна Сліпачук також повідомила, що позиція ЦВК щодо відмови в реєстрації «Комуністичної партії України» та «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі залишається незмінною.

«В обох випадках ЦВК вважає свою позицію, яка відображена у відповідних постановах абсолютно законною і буде намагатися довести це в судових процесах» — наголосила голова ЦВК.


  1. ЦВК визначила розташування партій у виборчому бюлетені.
  2. Саакашвілі виграв суд проти ЦВК.
  3. Суд також відмовив Парасюку у реєстрації кандидатом в депутати.