«Схеми» подали апеляцію на рішення суду про доступ до даних журналістів

  • Журналісти «Схем» не збираються надавати ДБР внутрішню інформацію редакції
  • «Схеми» подали до апеляційного суду на Печерський районний суд

Програма «Схеми: корупція в деталях» подала апеляційну скаргу на рішення Печерського районного суду щодо доступу до внутрішньої інформації редакції. Про це повідомило «Радіо Свобода», передає Політарена.

«Журналісти вже подали до Київського апеляційного суду скаргу на ухвалу Печерського суду, якою слідчим ДБР надали дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації й інших даних журналістів програми, які готували розслідування „Mr. Petro Incognito“ – про таємну відпустку Петра Порошенка на Мальдівах, опубліковане у січні 2018 року під авторством Михайла Ткача і Наталки Седлецької», — зазначено в повідомленні.

В «Схемах» пояснили, що не бачать необхідності надавати Державному бюро розслідувань внутрішню інформацію редакції. Обсяг витребуваної ДБР інформації журналісти вважають надмірним, а запитувані дані такими, що не зможуть допомогти слідству.

«Все, що могло допомогти проведенню офіційного розслідування, було сказано і показано в сюжеті „Mr. Petro Incognito“. Редакція завжди готова співпрацювати з офіційними органами, коли вони запитують про те, що справді може сприяти слідству. Але як графік роботи журналістів, операторів та водіїв, їхні зарплати, наша внутрішня редакційна комунікація – може в цьому допомогти? Цю частину даних ми надавати не будемо, і це було легко передбачити. Не виключено, що правоохоронці навмисно придумали підстави отримати право на обшук в редакції. Тому для захисту від такого втручання у роботу незалежного ЗМІ ми подали апеляцію», — заявила головна редакторка програми Наталка Седлецька.

В ДБР напередодні повідомили, що ніколи не підуть на обмеження прав і свобод журналістів. Ймовірність обшуків, про які йдеться в ухвалі Печерського суду, у ДБР спростували.


  1. В ДБР заявили, що не збирають конфіденційні дані про журналістів.
  2. ДБР через суд отримало доступ до редакційної комунікації «Схем».
  3. Зеленський підписав закон щодо «прослушки» для ДБР і НАБУ.