Сюмар: Правляча партія узурпує владу

Після Революції гідності Україна успішно здійснювала реформи, спрямовані на демократизацію і наближення держави до європейських стандартів, натомість сьогодні правляча партія концентрує повноваження в своїх руках і узурпує владу. Про це з трибуни Верховної Ради заявила народна депутатка від фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар.

«Останні п’ять років в Україні створювалась система стримувань і противаг в системі державної влади, в системі силових органів, і всі ці реформи були узгодженні з нашими міжнародними партнерами. Сьогодні ця система руйнується і відбувається узурпація влади», – сказала депутатка.

Вона зазначила, що монобільшість руйнує основну функцію парламенту, яка полягає в забезпеченні балансу законодавчої і виконавчої влади.

«Найгірше, що сьогодні руйнується система парламентаризму. Парламент — це не просто спосіб легалізації законів «спущених зверху». Парламент – це незалежна гілка влади, яка має гарантувати демократію в Україні, тільки демократія може захистити права людини», – наголосила Сюмар.

Вона нагадала депутатам, що їх задача — не тиснути на кнопки, а розробляти законопроєкти. І обмеження права законодавчої ініціативи виступів з парламентарів – це є обмеження демократії.

«Вчора ми побачили такі речі, які неприпустимі в демократичному парламенті", — зауважила Сюмар і нагадала Дмитру Разумкову, що він спікер всієї Верховної Ради, а не представник якось однієї політичної сили.

"Неприпустимо виключати мікрофони представникам якось фракції. Якщо ми сьогодні допустимо знищення парламентаризму, завтра прийдуть до бізнесу», – додала вона.