«Сітка» підкупу виборців: Поліція викрила передвиборчу злочинну схему (відео)

  • Поліція викрила цілу мережу підкупу виборців на користь чинного нардепа Віталія Барвіненка
  • У «сітці» з підкупу виборців було залучено понад 20 осіб
  • Слідчими розпочато кримінальне провадження за ст.160 ККУ

В Одеській області поліція викрила цілу мережу підкупу виборців на користь чинного народного депутата Віталія Барвіненка. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції, передає Політарена.

Співробітники Департаменту захисту економіки та Головного слідчого управління Національної поліції України викрили «сітку» підкупу виборців. Вже встановлено, що злочинна схема діяла за наявними ознаками, ймовірно, на користь кандидата у народні депутати до Верховної Ради Віталія Барвіненка.

Підкуп виборців здійснювався на території міста Білгород-Дністровський, а також Білгород-Дністровського, Татарбунарського та частини Кілійського районів.

Screenshot 9 - "Сітка" підкупу виборців: Поліція викрила передвиборчу злочинну схему (відео)
«Один з чинних народних депутатів, який має багатий політичний досвід, організував «сітку» для підкупу виборців. До «роботи» він залучив  агітаторів, які пропонували майбутнім виборцям від тисячі до півтори тисячі гривень за голос. У день виборів громадянам необхідно було сфотографувати бюлетень у кабінці для таємного голосування з відміткою про голосування за Барвіненка і фото викласти в месенджер», – заявив Максим Цуцкірідзе.

За словами Олександра Околіта, у «сітці» з підкупу виборців було залучено понад 20 осіб, кожен з яких відповідав за певний напрямок роботи: проведення агітації, формування списків та розподіл коштів за голоси виборців. Наразі всі особи, причетні до скоєння злочину, встановлені.

Він додав, що формували списки громадян, з якими домовилися про голосування за певного кандидата у народні депутати, голови сільських рад та особи, які користуються авторитетом серед місцевого населення.

Заступник начальника Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе підкреслив, що під час проведення санкціонованих обшуків поліцейські вилучили списки з прізвищами громадян, які «продали» свій голос, списки із зазначенням грошових коштів, які виділялися на цю схему з підкупу виборців. Також вилучено телефони з листуванням між учасниками злочинної групи, ноутбуки, в яких збережені списки «куплених» виборців, їх дані тощо.

«Слідчими розпочато кримінальне провадження за ст.160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України. Під час проведення обшуків було вручено повістки всім фігурантам, зокрема, і кандидату у народні депутати. Найближчим часом їм буде оголошено підозри», – додав Цуцкірідзе.