Сенцов є громадянином і України, і Росії — омбудсвумен Москалькова

  • Російська омбудсвумен Москалькова заявила, що Олег Сенцов є громадянином і України, і Росії
  • Росіянка запевнила, що Сенцов має російський паспорт

Уповноважена з прав людини Росії Тетяна Москалькова у Києві заявила, що ув'язнений в РФ режисер Олег Сенцов має і українське, і російське громадянство. Таку заяву росіянка зробила після зустрічі з омбудсвумен України Людмилою Денісовою, відповідаючи на питання журналістів, передає Політарена.

«Сенцов, на мій погляд, є громадянином Росії і громадянином України», — відповіла Москалькова на питання журналістів щодо полоненого українського режисера.

На зауваження, що українець заперечує російське громадянство, Москалькова відповіла, що також як і Сенцов, заперечують своє громадянство Одінцов та Баранов (громадяни України, засуджені за державну зраду, — Ред.).

"Сьогодні таке законодавство України, що поки немає Указу президента людина залишається громадянином України. Теж саме і відносно Росії: доки немає спеціального указу про вихід із громадянства, людина залишається (громадянином РФ, — Ред), — прокоментувала російська омбудсвумен.

Москалькова запевнила, що Сенцов має російський паспорт.

«Є спеціальні документи з ФМС (Федеральна міграційна служба, — Ред.), що він є громадянином Російської Федерації. Я виходжу з цього», — сказала Москалькова.

Раніше Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова заявляла, що не отримала від Росії жодного документу, який би підтверджував російське громадянство Сенцова.


  1. Москалькова розповіла, чому до Сенцова не пускають українського омбудсмена.
    2. Денісова і Москалькова домовилися про забезпечення ув'язнених медичною допомогою.
    3. Президент привітав Сенцова з днем народження.