Сенат США ухвалив резолюцію щодо України

  • Сенат США ухвалив резолюцію, присвячену 5-ій річниці Революції Гідності та пам'яті Героїв Небесної Сотні
  • В документі порушені питання російської агресії, політичних в'язнів, «Північного Потоку-2» та Православної церкви України

Сенат США одностайним рішенням ухвалив резолюцію, присвячену 5-ій річниці Революції Гідності та пам'яті Героїв Небесної Сотні. В документі порушені питання російської агресії, політичних в'язнів, «Північного Потоку-2» та Православної церкви України. Про це у Facebook повідомляє Посольство України в США, передає Політарена.

«У резолюції, авторами якої виступили понад два десятки сенаторів від Республіканської та Демократичної партій, зокрема, зазначається, що Сенат США: вітає прогрес, досягнутий українською владою в затвердженні верховенства права, наближенні країни до євроатлантичних норм і стандартів, посиленні боєготовності Збройних Сил України та їхньої сумісності з критеріями НАТО», — йдеться в повідомленні.

Також у резолюції верхня палата Конгресу США засудила агресію РФ проти України та, зокрема, напад на кораблі ВМС у Керченській протоці, підтвердила незмінну відданість уряду США підтримці зусиль української влади у відновленні територіальної цілісності держави, в наданні додаткових летальних і нелетальних видів безпекової допомоги для зміцнення обороноздатності України та зазначила невизнання незаконних спроб РФ анексувати Крим.

Сенат США закликав Кремль негайно звільнити членів екіпажу захоплених суден як таких, що підпадають під дію Женевських конвенцій, та висловив підтримку всім політичним в'язням.

Також у резолюції наявний заклик до збереження жорстких санкцій проти Російської Федерації, а газопровід “Північний потік – 2”  названо значною загрозою безпеці Європи.

Сенат привітав створення автокефальної Православної Церкви України та проведення вільних президентських виборів.


  1. Березовець: Екстрадиція Фірташа — останнє попередження Коломойському від США.
  2. Суд закрив справу щодо втручання Лещенка і Ситника у вибори в США.
  3. Генерал США звернувся до Конгресу, щоб надати Україні летальну зброю.