СБУ затримала російський танкер, який таранив українські кораблі в Керченській протоці (відео)

  • СБУ затримало російський танкер «NEYMA»
  • Слідчі вже допитали членів екіпажу судна

Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер «NEYMA», який блокував українські військові кораблі в Керченській протоці. Про це повідомляє прес-служба СБУ, передає Політарена.

"Під час досудового слідства було встановлено, що за прямим наказом вищого керівництва ФСБ РФ представники Прикордонної служби ФСБ вчинили акт збройної агресії проти українських військових кораблів «Нікополь», «Бердянськ» та буксиру «Яни Капу» у Керченській протоці.  Всупереч норм міжнародного морського права військовослужбовці прикордонних військ ФСБ РФ незаконно, із застосуванням зброї заблокували рух українських військових кораблів під час проходу Керч-Єнікальського каналу в Керченській протоці за допомогою танкеру «NEYMA», — йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що танкеру «NEYMA», з метою приховання причетності у незаконних діях та акту агресії, які відбувалися 25.11.2018, російськими власниками змінено назву на «NIKA SPIRIT».

Зараз слідчі СБУ, військові прокурори та прикордонники на затриманому танкері закінчили санкціоновані українським судом слідчі дії — обшук для встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Також допитали членів екіпажу судна та вилучили, документи необхідні для встановлення істини у провадженні.

Затримане судно є речовим доказом, тому готується клопотання до суду про його арешт.

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їхнього переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Внаслідок цього інциденту російські військові затримали 24 українських моряків. Наразі вони знаходяться у російській в'язниці, триває суд. Москва звинувачує українських моряків в «незаконному перетині кордону». Україна наполягає, що зіткнення відбулося в нейтральних водах, і вважає захоплених моряків військовополоненими.


  1. Денісова просить МЗС РФ відпустити моряків під особисте зобов'язання.
  2. Президент: моряки не для обміну, їх мають повернути.
  3. Російський суд продовжив арешт українським морякам.