СБУ заблокувала викрадення з заводу військової техніки на 7 млн грн (фото)

  • Контррозвідка СБУ блокували викрадення з підприємства газотурбінного обладнання
  • Техніку військового призначення намагались продати в країни у Східній Азії
  • Під час обшуків СБУ вилучила майно на суму майже 7 млн грн

Контррозвідка Служби безпеки України спільно з прокуратурою Миколаївської області у Миколаєві блокувала нелегальне постачання за кордон техніки військового призначення на суму майже 7 млн грн. Про це повідомила прес-служба СБУ, передає Політарена.

Правоохоронні органи в ході слідчих дій з'ясували, що місцевий підприємець змовився з колишніми працівниками державного підприємства «Зоря»-"Машпроект" про продаж за кордон продукції заводу. Газотурбінне обладнання військового та подвійного призначення мали нелегально постачати в країни Східної Азії.

«У результаті санкціонованих обшуків за місцем проживання фігуранта провадження та в орендованому ним складському приміщенні правоохоронці вилучили значну кількість ремонтного газотурбінного обладнання. Зокрема жарові труби, турбінні лопатки, складові паливної апаратури газотурбінних двигунів, які використовуються при технічному обслуговуванні та капітальному ремонті газотурбінних агрегатів на кораблях Військово-Морських Сил і газоперекачувальних об’єктах», — йдеться у повідомленні.

Також в ході обшуків були знайдені оригінали та копії експлуатаційної та конструкторської документації на продукцію державного підприємства, яку постачали на замовлення іноземних партнерів.

За попередньою оцінкою, вартість вилученого майна становить майже 7 млн грн.


  1. Зеленський наказав звільнитись керівнику Миколаївщини.
  2. Контррозвідка СБУ фактично не працює або закриває очі на окремі випадки та загрози.
  3. Президент наказав звільнити голів СБУ трьох областей через бурштинові оборудки.