СБУ впіймала інтернет-агітатора, який поширював антиукраїнську пропаганду

  • Співробітники Служби безпеки України припинили діяльність інтернет-агітатора
  • Пропагандист за обіцяну грошову винагороду розповсюджував з фейкових акаунтів дезінформацію про ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил
  • Розпочато кримінальне провадження за ст. 110 Кримінального кодексу України

На Дніпровщині співробітники Служби безпеки України припинили діяльність інтернет-агітатора, який через російські соціальні мережі поширював антиукраїнську пропаганду. Про це повідомила пресслужба СБУ, передає Політарена.

«У ході документування розгалуженої мережі інтернет-агітаторів, яких координують з території країни-агресора, оперативники спецслужби встановили, що мешканець міста Тернівка Дніпропетровської області в одній із соціальних мереж поширював інформацію із закликами до порушення територіальної цілісності України та зміни державного кордону», — йдеться в повідомленні Служби безпеки.

За їх даними, пропагандист, виконуючи завдання своїх російських кураторів, за обіцяну грошову винагороду також розповсюджував з фейкових акаунтів дезінформацію про ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дій української влади. Розпочато кримінальне провадження за ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

В СБУ нагадали, що подібні інтернет-агітації раніше виявили оперативниками в Одеському, Сумському та Луганському регіонах.

«Аналіз отриманих даних вказує, що залучення російськими спецслужбами саме громадян України до проведення спеціальних інформаційних акцій дозволяє надати ефект дійсності завдяки використанню облікових записів у соціальних мережах реальних осіб, а також адаптації антиукраїнських матеріалів для конкретного регіону безпосередньо його мешканцем», — додали в Службі безпеки України.


  1. У «Голосі» хочуть ліквідувати деякі підрозділи СБУ.
  2. Разом з моряками в Україну повернулися захоплені працівники СБУ.
  3. СБУ відкрила провадження щодо розкрадання 10 мільйонів гривень керівництвом «Київзеленбуду».