Савінцев: Зеленський вже увійшов в історію

Сергій Савінцев

Сергій Савінцев — політичний блогер, журналіст


«Хочеться увійти в історію», — говорив кілька місяців тому Зеленський за кермом Тесли. Володимире Олександровичу, будьте обережнішими з тим, про що просите, бо бажання мають властивість здійснюватись: ви вже увійшли в історію. Можливо, не зовсім так, як вам цього б хотілось, проте вікно у вічність ви вже собі пробили.

А, можливо, пробили дно. Бо не може глава держави дозволити собі сказати, що Генеральний прокурор — це на 100% його людина, яка обов'язково розслідуватиме те, що треба. Знаєте, в будь-якій сталій демократії подібний вислів призвів би до вибуху та політичної кризи, а самому Генпрокурору довелось би подавати у відставку. Зважаючи на те, що Руслан Рябошапка отримав свої повноваження менш як місяць тому та той факт, що сам по собі він поки що питань не викликає, в Україні, звісно, подібного розгортання подій не буде, теж поки що. Та й зараз не про Україну.

Ви, Володимире Олександровичу, стали частинкою світової історії. Голлівудські режисери вже зараз починають підшукувати актора, який зміг би зіграти вас у політичному бестселері. Я думаю, час повідомити їм, що ви б і самі прекрасно впорались з цією роллю. Тільки поставте умову: фільм вийде лише після того, як Україна відмиється від тої ганьби, на яку, без згоди української сторони, її прирекла адміністрація Трампа. Ви ж, Володимире Олександровичу, самі зізнались, що оприлюднювати мали тільки слова самого Трампа, а тут такий неудобняк: і перед Меркель, і перед Макроном, і перед Йованович.

Це велика політика, Володимире Олександровичу, до якої ви виявились не надто підготовленими. І за це я вас не корю: всі вчаться на помилках. Ми взагалі живемо в доволі цікавий час, коли таємні розмови лідерів двох великих держав можна читати в онлайні, а не в архівах чи мемуарах. Звикайте до цього і слідкуйте за язиком. Обдумуйте те, про що говорите і, особливо, обіцяєте. Бо історія має ще одну властивість: знищувати тих, хто будь-якою ціною намагається у неї увійти.

Сергій Савінцев, спеціально для Політарени