Савінцев: не виконав передвиборчу обіцянку — на кілька років за ґрати

Сергій Савінцев

Сергій Савінцев — журналіст, політичний блогер


Для того, щоб з 1 грудня 2023 року ми мали змогу обирати депутатів лише за партійними відкритими списками, голові Верховної Ради довелось 17 разів ставити та повертати до голосування Виборчий кодекс і для цього було кілька причин:

По-перше, значна кількість депутатів банально була відсутня на засіданні. Наприклад, половина «Опозиційного блоку» просто не прийшла на засідання — ні Мураєва, ні Новинського, ні Вілкула в Раді не було. Судячи з їх постів у фейсбук, в цей час вони вирішили, що більше користі принесуть відвідуючи заводи та підприємства на Сході України.

По-друге, кілька народних депутатів, які перебували в сесійній залі, просто не натискали на кнопки. Наприклад, член фракції «Народного фронту», який головує на засіданнях регламентного комітету Ради, Павло Пинзеник інколи «забував» натиснути на кнопку, бо був надто зайнятий розмовами з сусідом. До речі, у фінальному голосуванні навпроти його прізвища стоїть позначка «не голосував».

По-третє, депутати протягом голосування бігали сесійною залою та домовлялись між собою про ухвалення інших законопроєктів, адже сьогодні — остання можливість мобілізувати необхідну кількість депутатів для ухвалення важливих рішень. Тому голоси «бігунів» періодично втрачались.

Десь після 10 спроби в ложі преси почала лунати нецензурна лайка. Оскільки Ольга Богомолець в цей час була зайнята іншими справами, жоден журналіст не був покараний.

Зрештою, цифра 230 на парламентському табло висвітилась лише о 12:10. Попри те, що зміна виборчого законодавства була однією з головних передвиборчих обіцянок усіх парламентських партій, в повному складі «за» Виборчий кодекс проголосувала лише «Самопоміч». А «БПП» та «Народний фронт», які зараз начебто утворюють коаліцію, спромоглись на двох дати лише 110 голосів з 206, які у них є загалом.

Пам'ятайте про це йдучи в наступну неділю на виборчу дільницю. Нехай голосувати нам доведеться за старою системою, але у нас є реальний шанс залишити в парламенті лише тих політиків, які виконують свої обіцянки. А тих, хто плює в обличчя виборцям після отримання депутатського мандату, час відправляти спочатку під домашній арешт, а потім на кілька років за ґрати.

 

Сергій Савінцев, спеціально для Політарени