САП відкрила провадження стосовно нардепів від «Слуги Народу»

Політарена
  • САП зареєструвала провадження щодо можливого отримання неправомірної вигоди нардепами від «Слуги Народу»
  • Ймовірно, парламентарі могли отримати по 30 тисяч доларів за голосування проти законопроєктів щодо ліквідації корупційних схем з нерухомістю

Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом ймовірного отримання неправомірної вигоди депутатами Верховної ради 9 скликання. Про це повідомила пресслужба САП, передає Політарена.

«Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, з метою перевірки викладеної у ЗМІ інформації, зареєстровано кримінальне провадження за фактом можливого вчинення корупційного злочину народними депутатами України», — йдеться в повідомленні.

В САП повідомили, що за інформацією, оприлюдненою у засобах масової інформації, 11 парламентарів, які є членами парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по 30 тисяч доларів неправомірної вигоди за голосування проти законопроєкту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості на засіданні Комітету.

Провадження відкрили в рамках ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Санкція статті передбачає  позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Досудовим розслідуванням займатимуться детективи НАБУ.


  1. В «Слузі Народу» розповіли, чи перевірятимуть депутатів на поліграфі.
  2. В «Слузі Народу» розповіли про причину скандалу всередині фракції.
  3. «ОПЗЖ» подала на депутатку від «Слуги Народу» заяву в ДБР.