Руслан Стефанчук: потрібно криміналізувати «кнопкодавство» та запровадити санкції

  • Команда президента пропонує криміналізувати «кнопкодавство»
  • На думку Стефанчука, законопроєкт потрібен у першу чергу парламенту
  • Хочуть запровадити санкції штрафом від 2-х тисяч до 5-ти тисяч неоподаткованих мінімумів

Радник та представник президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук вважає «кнопкодавство» неповагою до виборців та пропонує накладати санкції на народних депутатів за такі випадки. Про це він повідомив в ексклюзивному коментарі журналісту Політарени.

«Я думаю, що це великий гріх для парламентаризму, тому що на 28-му році незалежності України мати таке явище як «кнопкодавство», а не особисте голосування, це просто неповага до виборців. І саме через це президентом України був чітко донесений меседж до Верховної Ради України про те, що він не підпише жоден прийнятий з «кнопкодавством» Закон України», — зазначив Руслан Стефанчук.

За його словами, саме через це президент України розробив і вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про внесення до Кримінального Кодексу статті: «Здійснення народним депутатом України голосування за іншого народного депутата».

«Ми пропонуємо криміналізувати «кнопкодавство» і запровадити санкції штрафом від 2-х (34 000 грн — ред.) до 5-ти (85 000 грн — ред.) тисяч  неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Ми послідовні в своїх намірах, і хочемо дружньо допомогти Верховній Раді України. Ми щиро сподіваємося, що народні депутати все-таки розглянуть цей законопроєкт і приймуть його, тому що далі вже таке ганебне ставлення до свого обов’язку голосувати особисто народ України вже терпіти не буде», — повідомив представник Зеленського.

На думку радника президента, цей законопроєкт потрібен у першу чергу саме парламенту. «Це можливість для них хоча б наприкінці своєї каденції пройти певне «самоочищення» від того всього, що відбувалося у Верховній Раді. До прикладу, попри те, що депутати заявляли про важливість Виборчого кодексу, і президент це підтримав, сьогодні під час обговорення поправок ми бачили в залі 30-35 осіб максимум. При цьому, ніхто не несе покарання: ні за «кнопкодавство», ні за депутатські прогули», — заявив Руслан Стефанчук.

Він також зазначив, що, якщо закон буде підтриманий, президент невідкладно його підпише і опублікує, і він вступить в дію відразу з моменту опублікування.

У Зеленського заперечили, що тиснули на суддів


  1. Зеленський вніс в Раду законопроєкт щодо кнопкодавства
  2. Стефанчук: президент готовий до співпраці з парламентом, але не підписуватиме закони, ухвалені з порушенням регламенту
  3. Рух Чесно визначив найдоброчесніших та найгірших депутатів