Рішення Московського суду є черговим порушенням Росією міжнародного права — МЗС України

  • МЗС висловлює протест проти рішення Московського суду про подовження арешту українським морякам
  •  МЗС заявляє, що рішення Московського суду є черговим порушення Росією міжнародного права та ще більше загострює спір між Росією і Україною

Рішення Московського суду щодо подовження арешту українським морякам є черговим порушенням Російською Федерацією міжнародного права. Так вважає Міністерство зовнішніх справ України. Відповідну заяву оприлюднено на сайті МЗС, передає Політарена.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти рішення Московського суду про продовження незаконного тримання за гратами до 24 жовтня 2019 року 24 українських військовослужбовців, які були захоплені Російською Федерацією в Чорному морі 25 листопада 2018 року», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляє МЗС, тримання Росією під вартою 24 українських військовослужбовців та трьох військово-морських суден є грубим порушенням суверенного імунітету, яким користуються як судна, так і військовослужбовці відповідно до Конвенції ООН з морського права та звичаєвого міжнародного права.

«25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права («ITLOS») наказав негайно і безумовно звільнити три українські військово-морські судна та 24 членів їхніх екіпажів. Невиконання обов’язку Росією щодо негайного звільнення суден та військовослужбовців становить порушення цього Наказу та Конвенції ООН з морського права. Сьогоднішнє рішення Московського суду є черговим порушення Росією міжнародного права та ще більше загострює спір між Росією і Україною», — заявляє МЗС.


  1. МЗС тимчасово очолив Єгор Божок.
  2. МЗС України знову вимагає від РФ звільнити Сенцова.
  3. МЗС України рекомендує владі Угорщини утриматись від поїздок на Закарпаття до виборів.