Рябошапка розповів, яких чиновників та держоргани скоротять

Руслан Рябошапка
  • Команда президента Зеленського планує провести адміністративну реформу
  • Кількість урядовців та ЦОВВ повинна значно скоротитись
  • Рябошапка сподівається, що новий парламент запрацює на початку вересня

Україні потрібна адміністративна реформа, внаслідок якої кількість урядовців та центральних органів виконавчої влади повинна значно скоротитись. Про це на брифінгу повідомив заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка, передає Політарена.

«Мова йде не тільки про скорочення членів уряду, про зменшення тої кількості так званих віцепрем'єрів „без портфеля“, які не очолюють міністерства. Мова також буде йти про скорочення центральних органів виконавчої влади, які не є міністерствами і які знаходяться у сфері управління певних міністерств», — сказав Рябошапка.

Він уточнив, що Україна давно потребує адміністративної реформи.

«Але вона (реформа — ред.) повинна виходити не з тих принципів. що під людину створюється якийсь орган, а навпаки, якщо є певні державні функції, то ми повинні подивитись, які центральні органи виконавчої влади повинні забезпечувати реалізацію цих функцій. Якщо ця функція, насправді, не є необхідною для країни і суспільства, то і функції не повинно існувати, а держава не повинна втручатись в діяльність підприємців й громадян. Відповідно, і органу теж не буде існувати», — зазначив Рябошапка.

Заступник керівника ОПУ також висловив сподівання, що нове скликання Верховної Ради розпочне роботу якомога раніше.

«Ми б хотіли, щоб парламент на початку вересня почав працювати і приймати перші законопроєкти», — повідомив Руслан Рябошапка.


  1. Президент просить депутатів терміново зібратись через корупцію та євробляхерів.
  2. Зеленський пропонує відтермінувати санкції для власників авто на єврономерах.
  3. У Зеленського хочуть скликати позачергове засідання.