РФ в Криму готує дітей до служби в армії

  • РФ в анексованому Криму всупереч нормам міжнародного права готує дітей до служби в збройних силах
  • Прокуратура Криму відкрила кримінальне провадження за статтею про порушення законів та звичаїв війни

Російська Федерація в анексованому Криму всупереч нормам міжнародного права залучає дітей до заходів, спрямованих на пропаганду війни та вступу до армії. Про це повідомила пресслужба Прокуратури Автономної республіки Крим, передає Політарена.

«Держава-окупант продовжує порушувати на території АР Крим норми міжнародного права, зокрема, проводячи серед дітей заходи спрямовані на пропаганду війни та вступу до армії РФ», — йдеться в повідомленні.

Прокуратура Криму порушила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). На даний момент вирішується питання визначення підслідності.

За даними прокуратури АР Крим, дітей та молодь вчать основам військових наук, користуванню вогнепальною зброєю. Таким чином окупаційна влада готує поповнення числа службовців збройних сил РФ.

"Військове навчання дітей – це порушення міжнародного гуманітарного права. Держава-окупант не має права ні мілітаризувати навчання дітей, ні призивати юнаків до лав збройних сил. Російська Федерація робить і перше, і друге – тому прокуратура автономії розслідує мілітаризацію навчання дітей на окупованому півострові, як порушення законів та звичаїв війни» — зазначив прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов.


  1. Рада не визнала «нікчемні» вибори в анексованому Криму.
  2. Прокуратура Криму оголосила підозри у держзраді через вибори на півострові.
  3. МЗС України висловило протест щодо незаконних виборів у Криму.