Регламентний комітет запропонував відсторонити Геращенко на 5 пленарних засідань

  • Регламентний комітет запропонував позбавити співголову фракції «Європейська солідарність» Ірину Геращенко права брати участь у 5 пленарних засіданнях
  • Фракція «Європейська Солідарність» вважає, що рішення комітету суперечить Конституції

Комітет  з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради вирішив пропонувати Верховній Раді позбавити співголову фракції «Європейська солідарність» Ірину Геращенко права брати участь у 5 пленарних засіданнях за порівняння народних депутатів з «зеленими чоловічками». Про це повідомив «Укрінформ», передає Політарена.

"Враховуючи звернення депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» щодо вжиття заходів із попередження подальших порушень норм депутатської етики народним депутатом України Іриною Володимирівною Геращенко, відповідно до частини 5 статті 51 закону «Про Регламент Верховної Ради України», пропонується рекомендувати Верховній Раді розглянути питання... та прийняти рішення про позбавлення народного депутата Геращенко права брати участь у п'яти пленарних засіданнях парламенту та донести таке рішення до відома виборців через газету «Голос України», — повідомив голова Комітету Сергій Кальченко.

Геращенко не була присутня на засіданні комітету. Таке рішення ухвалили через слова Геращенко про «зелених чоловічків» у Верховній Раді.

Після відкриття вечірнього пленарного засідання Верховної Ради, фракція «Європейської солідарності» вийшла до трибуни. Народний депутат від цієї політичної сили Микола Княжицький повідомив, що відповідне рішення регламентного комітету підтримали лише депутати від «Слуги Народу», представники усіх інших політичних сил проголосували проти.

«Це рішення суперечить Конституції України, тому що, скасовуючи депутатську недоторканність, ми дозволили депутату з цієї трибуни висловлюватись спокійно і вірно. Це рішення обмежує право наших виборців, які голосували за „Європейську солідарність“. Це рішення обмежує права нашої фракції, оскільки Ірина Геращенко не просто депутат, а співголова нашої фракції. Ми вважаємо це рішення неконституційним, недемократичним, принизливим», — сказав Княжицький.

Він також закликав колег по парламенту не підтримувати це рішення комітету та «не вбивати демократію».

Після виступу голова ВР Дмитро Разумков перейшов до розгляду питань порядку денного.


  1. Геращенко порівняла «слуг народу» із «зеленими чоловічками» 2014 року.
  2. Геращенко викликали «на килим» за порушення депутатської етики.
  3. Геращенко знову заявила про крадіжку законів.