Рада взялась позбавляти депутатів-прогульників зарплати

  • Народні депутати в першому читанні ухвалили законопроєкт, що дозволяє штрафувати депутатів, які прогулюють засідання Верховної Ради
  • Визначати, чи є депутат на робочому місці будуть за допомогою електронної системи реєстрації
  • До другого читання до документа запропонували внести правки, щоб унеможливити спірні ситуації для тих, хто запізнився, але не прогулював засідання ВР

Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт №1035-2, яким пропонують залишати народного депутата без зарплати, якщо він без поважних причин відсутній на більше, ніж третині засідань парламенту або парламентських комітетів. «За» відповідне рішення проголосували 288 народних депутатів, повідомляє Політарена.

«Для належного виконання народним депутатом України окремих обов’язків, визначених Законом України «Про статус народного депутата України», пропонується припиняти йому відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі, якщо такий народний депутат України протягом місяця упродовж чергової сесії Верховної Ради України без поважних причин не брав особисту участь у більш, ніж одній третині пленарних засідань Верховної Ради України або більш, ніж половині засідань комітету Верховної Ради України, до складу якого він входить», — йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Визначати, чи є депутат на місці будуть за допомогою електронної системи реєстрації, тобто шляхом натискання кнопки «за», коли відбувається ранкова та вечірня реєстрації народних депутатів. Нараховувати кошти теж будуть за даними такої електронної реєстрації.

«Припинення відшкодування народному депутату витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, здійснюється розпорядженням Голови Верховної Ради України за рішенням комітету, до компетенції якого входять питання депутатської етики, яке приймається на підставі даних реєстрації за допомогою електронної системи підрахунку голосів картками та відомостей щодо обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом Верховної Ради України», — йдеться в тексті законопроєкту.

Представники різних парламентських фракцій перед голосуванням зазначили, що до другого читання потрібно доопрацювати документ, адже може виникнути ситуація, коли народний депутат запізнився на засідання і не встиг на електронну реєстрацію, проте весь день працював в Раді, а його все одно позбавлять зарплати.

Термін внесення правок до другого читання скоротили наполовину, відповідне рішення підтримали 245 народних депутатів.


  1. Рада вирішила перевести весь законотворчий процес в електронний вигляд.
  2. В Раді вперше не вистачило голосів, щоб скасувати дію радянських законів на території України.
  3. Регламентний комітет запропонував відсторонити Геращенко на 5 пленарних засідань.