Рада вирішила перевести весь законотворчий процес в електронний вигляд

  • Народні депутати у першому читанні ухвалили законопроєкт щодо запровадження електронного документообігу в Верховній Раді
  • Законопроєкт дозволить зекономити 4 млн грн, які зараз передбачені в кошторисі ВРУ на папір

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №1044-1, яким пропонується запровадити повноцінний електронний документообіг у ВРУ. «За» відповідне рішення проголосувало 270 народних депутатів, повідомляє Політарена.

Як зазначили ініціатори законопроєкту, в кошторисі Верховної Ради України передбачено понад 4 млн грн на папір, що є надзвичайно великим показником. Саме тому законотворці вирішили перевести документообіг в електронний вигляд.

«Проектом Закону запропоновано внести зміни до статті 91 Регламенту Верховної Ради України стосовно подачі супровідних документів до законопроектів в електронному вигляді та до статті 97 щодо ведення справи законопроекту в електронному вигляді», — йдеться в пояснювальній записці до документу.

Для того, щоб зміни впровадили у життя, законопроєкт мають розглянути у другому читанні. Терміни для внесення правок до другого читання скоротили наполовину.


  1. Кабмін запровадив електронний обмін документами.
  2. В Раді вперше не вистачило голосів, щоб скасувати дію радянських законів на території України.
  3. Регламентний комітет запропонував відсторонити Геращенко на 5 пленарних засідань.