Рада ще 90 днів дозволила не штрафувати «євробляхарів»

  • Народні депутати відтермінували на 3 місяці накладення штрафних санкцій для власників нерозмитнених автівок на європейських номерах
  • В Україні залишаються нерозмитненими від 600 до 800 тисяч автомобілів

Верховна Рада України відтермінувала ще на 90 днів накладення штрафних санкцій для власників нерозмитнених автомобілів на європейських номерах. «За» відповідний законопроєкт №1030 проголосували 284 народних депутатів, повідомляє Політарена.

«Питання, пов'язані із розмитненням автомобілів з іноземною реєстрацією, потребують додаткового комплексного вирішення з урахуванням позицій усіх верств населення, експертного середовища тощо, про що, зокрема, свідчить і суспільна стурбованість відповідним питанням», — йдеться у пояснювальній записці до документа.

Законопроєкт ініціював президент України Володимир Зеленський.

За задумом авторів законопроєкту, його ухвалення сприятиме:

  • створенню правових передумов для розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, ввезених раніше на митну територію України;
  • комплексному врегулюванню відповідного питання та врахування інтересів усіх верст населення при його вирішенні;
  • дотриманню митних правил при переміщенні транспортних засобів          у митних режимах тимчасового ввезення і транзиту.

У першому читанні за нього віддали голоси 276 народних депутатів. Після цього Дмитро Разумков поставив законопроєкт на голосування у другому читанні та в цілому, за цю пропозицію проголосували 284 нардепи. «Проти» голосували фракції «Голос» та «Європейська солідарність», «Опозиційна платформа — За життя» не голосувала.

У травні 2019 року Верховна Рада вже відтерміновувала накладення штрафних санкцій для «євроблях» до 22 серпня 2019, проте цього часу власникам таких автомобілів виявилось недостатньо для їх розмитнення.

За приблизними підрахунками наразі в Україні налічується від 600 до 800 тисяч нерозмитнених автівок на європейських номерах.


  1. Зеленський пропонує відтермінувати санкції до власників авто на єврономерах.
  2. Президент просить депутатів терміново зібратись через корупцію та євробляхерів.
  3. Стефанчук пообіцяв розібратись з «кнопкодавами» у новій Раді.