Головна Новини

Рабіновича змусили говорити в Раді українською

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • Вадима Рабіновича змусили говорити українською під час засідання підготовчої групи
  • Дмитро Разумков попередив Вадима Рабіновича, що якщо той продовжить спілкуватись у Раді російською, йому доведеться просити працівників апарату вимикати мікрофон

Представника «Опозиційної платформи — За життя» Вадима Рабіновича змусили говорити українською під час засідання підготовчої групи з новообраних народних депутатів України, повідомляє кореспондент Політарени.

Член партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко зробила зауваження Вадиму Рабіновичу через те, що він порушував регламент засідання підготовчої депутатської групи, використовуючи російську мову під час промови.

«Я хочу нагадати шановному колезі пану Рабіновичу, що у нас вступив у дію закон про мову. Тому ми просимо вас виступати державною мовою під час роботи нашої погоджувальної групи», — заявила Геращенко.

Рабінович відповів, що у законі та регламенті Верховної Ради прямо не вказано, що народні депутати повинні спілкуватись українською і продовжив говорити російською.

Це обурило Геращенко, вона звернулась до головуючого на засіданні, лідера «Слуги Народу» Дмитра Разумкова з проханням примусити присутніх говорити державною мовою.

«Ми звертаємось до всіх колег, які добре знають українську мову, вони нею володіють, з проханням під час робочих нарад використовувати державну мову: в кулуарах, в кабінетах, в туалетах, в кафе, будь ласка, як завгодно», — наголосила Геращенко.

Після цього Дмитро Разумков доручив знайти відповідний пункт у регламенті Верховної Ради. За кілька хвилин його принесли.

«Мовою роботи Верховної Ради і органів та посадових осіб є державна мова. Стаття 2, пункт 3 регламенту Верховної Ради України», — зачитав Разумков.

Наприкінці засідання Рабінович знову спробував говорити російською мовою. Проте Разумков кілька разів попросив його не порушувати регламент та попередив, що буде змушений просити працівників апарату Верховної Ради вимикати мікрофон. Рабінович більше не сперечався.


  1. Нова Верховна Рада вперше збереться в кінці серпня.
  2. Льовочкін запропонував створити спеціальний комітет по Донбасу.
  3. До Верховної Ради переобралися 33 депутати, які піарилися коштом держсубвенцій.