Питання про гроші від ОПЗЖ викликало в Арахамії «емоційне потрясіння»

  • Поліграфолог повідомив, що Давид Арахамія успішно пройшов перевірку на детекторі брехні
  • Єдиним, що викликало емоційне потрясіння, стало питання про отримання грошей від ідеологічних противників
  • Лідер фракції «Слуги Народу» запевнив, що в нього просто «спрацювала картинка»

Лідер фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді України IX скликання Давид Арахамія успішно пройшов перевірку на детекторі брехні, а емоційне потрясіння в нього викликало лише одне питання, яке стосувалось хабаря від представників «Опозиційної платформи — За життя». Про це після проходження перевірки сказав поліграфолог Віталій Опанасенко, повідомляє Політарена.

«Ми маємо реакції, які вказують на те, що, крім того, що людина на них (питання — ред.) чесно відповідала, вона ще й менше емоційно навантажена (ніж Олександр Дубінський — ред.) через всю цю ситуацію», — повідомив поліграфолог.

За його словами, на відміну від нардепа Олександра Дубінського, Арахамія зовсім не хвилювався під час проходження перевірки. Єдиним, що викликало в нього емоційне потрясіння, стало питання про отримання грошей від ідеологічних противників.

«Єдине, що його зачепило, це питання про ідеологічних противників: коли я поставив питання, чи отримував він гроші за голос від представників „Опозиційної платформи — За життя“. Це, впринципі, політичний нонсенс, що б це могло мати місце, тому це чистої води помилкова реакція. При чому, вона проявилась при повторі тесту. Під час першої перевірки це питання було пропущено повз вуха», — пояснив Опанасенко.

Арахамія запевнив, що в нього просто «спрацювала картинка».

«Я просто уявив Медведчука, який давав мені гроші, і в мене картинка спрацювала... Бойко міг підійти, там багато людей цікавих», — відповів Арахамія.

Перевірка поліграфом завершилася близько шостої години вечора і тривала близько години. Офіційний звіт проходження пообіцяли надати у понеділок.


  1. Арахамія про поліграф для депутатів інших фракцій: «Голос» піде, ЄС — навряд чи.
  2. Дубінський пройшов поліграф: Не збрехав (відео).
  3. Арахамія приведе на «1+1» свідка, якому пропонували хабар у 30 тис. доларів.