Путін і Макрон домовляються про зустріч у Нормандському форматі, бо Зеленський — «новий чинник»

  • Еммануель Макрон заявив, що зустріч у Нормандському форматі може відбутися через кілька тижнів
  • Володимир Путін не бачить альтернативи Нормандському формату
  • Новий чинник, який сприяє зустрічі у Нормандському форматі — президент Зеленський та його позиція щодо ситуації на Донбасі

У збройному конфлікті на Донбасі з'явився новий вагомий чинник — новообраний президент України Володимир Зеленський і саме тому варто провести чергову зустріч у Нормандському форматі. Таку заяву зробив президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє Політарена.

Відповідаючи на питання журналістів щодо ситуації на Донбасі, Макрон зазначив, що є нові передумови для проведення саміту в Нормандському форматі й вони викликані переобранням глави держави в Україні.

«Є новий чинник — обрання Зеленського президентом України й та позиція, яку він займає з моменту обрання. Необхідно відзначити, що з його сторони є низка мужніх кроків та вчинків у конфлікті, який триває ось уже 5 років», — сказав Макрон.

Він повідомив, що під час зустрічі з Путіним говоритиме про необхідність проведення саміту у чотиристоронньому форматі.

«Я сподіваюсь, що за наступні години, дні місяці ми отримаємо нову динаміку і знайдемо те, що нам допоможе просунутися у цьому питанні вперед», — сказав президент Франції.

За його словами, через декілька днів відбудеться зустріч дипломатів щодо організації зустрічі у Нормандському форматі.

Президент Росії Володимир Путін також підтримав ідею проведення зустрічі у Нормандському форматі з новим керівництвом України.

«Будь-яка зустріч, в тому числі у Нормандському форматі, повинна приводити до конкретних результатів. На мій погляд, потрібно досягати того, про що ми домовлялись раніше... Альтернативи Нормандському формату не існує і, безумовно, ми будемо його підтримувати», — сказав Путін.


  1. Клімкін порадив Зеленському зустрічатися з Путіним лише при партнерах.
  2. Безсмертний: Україні треба діяти жорсткіше, бо Росія розуміє тільки силу.
  3. Микола Катеринчук: «Вже завтра треба почати розробку тактичної ядерної зброї, а далі — говорити про виконання Будапештського меморандуму».