Пристайко спростував погодження підсумкового документу саміту «Нормандського формату»

  • Підсумковий документ щодо зустрічі «Нормандського формату» погодили лише в частині «формули Штайнмаєра»
  • Росія та ОРДЛО підбурюють українське населення проти політики Володимира Зеленського

Підсумковий документ майбутньої зустрічі «Нормандської четвірки» погодили лише в частині «формули Штайнмаєра», а всі інші питання досі обговорюються. Про це в інтерв'ю «Укрінформу» розповів голова Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко, передає Політарена.

Очільник МЗС прокоментував повідомлення російських ЗМІ про те, що в погодженому документі щодо зустрічі «Нормандського формату» не йдеться про передачу Києву контролю над російсько-українським кордоном.

«Погоджена лише та частина, яка стосується формули Штайнмаєра. Я не знаю, яким буде остаточний документ, але погоджений на даний час радниками насправді дуже короткий і фактично відзначає лише досягнутий прогрес. Наприклад, там написано, що сторони вітають завершення розведення і відновлення сполучення в Станиці Луганській, обмін полоненими і уповноважують своїх міністрів закордонних справ, умовно кажучи, працювати далі. Це дозволяє росіянам сказати, що там немає контролю над кордоном, але там взагалі нічого немає», — наголосив Пристайко.

Повідомлення російських ЗМІ міністр назвав «вкидом» з метою збільшити напруження в Україні.

«Ви подивіться, у Мінську погоджують „формулу Штайнмаєра“, а потім виходять „керівники ЛНР/ДНР“ і заявляють, що у Києві нарешті зрозуміли, що ніколи не матимуть над нами влади. Поза сумнівом, це робиться для підбурення населення проти миротворчої політики президента Зеленського», — зазначив Пристайко.


  1. Лавров заявив, що РФ не допустить перегляду попередніх домовленостей у «Нормандському форматі».
  2. У МЗС Німеччини пояснили, що таке «формула Штайнмаєра».
  3. Зеленський розповів, що очікує від зустрічі у Нормандському форматі.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я