Прокуратура відкрила провадження через вибухи боєприпасів у Калинівці

  • Військова прокуратура відкрила провадження через детонацію боєприпасів на військовій базі в Калинівці
  • Розпочато кримінальне провадження за фактом недбалого ставлення до військової служби
  • Всі версії та дії службових осіб військової частини перевіряються

Військова прокуратура Вінницького гарнізону Центрального регіону України внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань через пожежу та детонацію боєприпасів на військовій базі в Калинівці. Про це повідомила пресслужба військової прокуратури, передає Політарена.

Згідно з повідомленням, розпочато кримінальне провадження за ч. 3. ст. 425 Кримінального кодексу України («Недбале ставлення до військової служби»). Наразі військові прокурори проводять невідкладні слідчі дії, огляд місця події та опитують свідків.

«Попередньо встановлено, що близько 11 год. 40 хв. 11 вересня 2019 року на технічній території 48 арсеналу, що розташований у м. Калинівка Вінницької області, в районі відкритого майданчика, відбулось близько шести вибухів боєприпасів, які підлягали утилізації. Можлива причина — займання сухої трави, в результаті чого відбулась почергова детонація поодиноких боєприпасів, що лежали на землі», — повідомили в прокуратурі.

Всі версії та дії службових осіб військової частини перевіряються. На території ще не було закінчено проведення робіт з виявлення та знешкодження боєприпасів, які вибухали в ніч з 26 на 27 вересня 2017 року. Відстань від краю горіння трави до майданчиків зберігання боєприпасів становила близько 150-200 метрів.


  1. Через пожежу на військовому складі у Калинівці ніхто не постраждав.
  2. В Калинівці горять склади Міноборони.
  3. Прокуратура повідомила про підозру співвласнику готелю «Токіо Стар».