Прокуратура обшукує Дніпровську мерію через скандальне будівництво моста

  • Правоохоронні органи проводять обшуки у приміщенні Дніпровської міської ради
  • Посадовці спричинили державі збитки у розмірі 29,5 мільйона гривень
  • У скоєнні злочину підозрюють семеро осіб

Правоохоронні органи проводять обшуки в приміщенні Дніпровської міської ради в рамках кримінального провадження за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах при будівництві мосту. Про це повідомила пресслужба Прокуратури Дніпропетровської області, передає Політарена.

«Сьогодні, 13 вересня, в рамках кримінального провадження за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах (ч.5 ст.191 КК України) правоохоронними органами проведено ряд обшуків у приміщеннях Дніпровської міської ради та товариства з обмеженою відповідальністю, яке здійснювало капітальний ремонт Нового мосту у м. Дніпро», — йдеться в повідомленні.

У скоєнні злочину підозрюють заступника міського голови, двох начальників управлінь міської ради, особу, яка здійснює технічний нагляд, а також засновника, директора та начальника дільниці підприємства-підрядника.

В ході досудового розслідування встановлено, що у період з 2018—2019 рр. переможцем тендерів на проведення капітального ремонту Нового мосту у місті Дніпрі на суму понад 376 млн грн було визнано ТОВ «Підприємство МАСТ-БУД». Проте під час виконання ремонтних робіт підприємство допустило ряд порушень.

«Так, за результатами комплексної будівельно-технічної, товарознавчої та судово-економічної експертизи, зразки бетону, відібрані на мосту, не відповідають класу бетону, зазначеному в проектній документації, встановлені металоконструкції також не відповідають проекту, крім того, завищена вартість будівельних матеріалів», — додали в прокуратурі.

Свідомо неправдиві відомості щодо фактичного обсягу виконаних робіт та їх вартості надалі були внесені до актів виконаних робіт та підписані посадовцями міської ради.

Таким чином, вступивши у злочинну змову, посадовці Дніпровської міської ради та товариства з обмеженою відповідальністю спричинили державі збитки у розмірі 29,5 млн грн. Наразі їм повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України та вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як зазначив заступник начальника Управління захисту економіки в області Володимир Лавренчук, наразі слідчі дії тривають, будуть проводитись додаткові експертизи та встановлюватись причетність до вказаного злочину інших осіб.

Міський голова Дніпра Борис Філатов припускає, що це може бути політичним замовленням олігархічних кіл.

«Правоохоронці були в мерії. Поводилися коректно. Служби співпрацюють зі слідством. Якщо хтось винен — ​​відповість за законом. А якщо це політичне замовлення неохайних олігархів (а схоже на це), то це теж стане ясно зовсім скоро. Працюємо. Нерви і здоров'я в порядку», — написав він у Facebook.


  1. Філатов відкрив міст, через який побився об заклад із Зеленським.
  2. Прокуратура взялась за міст, через який побилися об заклад Зеленський і Філатов.
  3. НАЗК виявило порушення у деклараціях Кононенка, Філатова та інших чиновників.