Прокуратура Криму відкрила провадження через затримання проукраїнського активіста

Олег Приходько
  • Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі активіста на тимчасово окупованому півострові
  • Підставою для відкриття кримінальне провадження слугувало звернення представника президента України в АР Крим

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі проукраїнського активіста на тимчасово окупованому півострові. Про це йдеться на сайті прокуратури, передає Політарена.

«10 жовтня 2019 року за фактом незаконного позбавлення волі громадянина України на території тимчасово окупованого півострова, прокуратурою АР Крим розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст.146 КК України (незаконне позбавлення волі)», — повідомили в прокуратурі.

Підставою для відкриття кримінальне провадження слугувало звернення представника президента України в АР Крим Антона Кориневича.

В прокуратурі Криму додали, що органи окупаційної влади на тимчасово окупованій території продовжують реалізовувати політику держави-окупанта, яка спрямована на переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострову.

«Вищезазначений громадянин вже піддавався незаконним діям з боку «правоохоронних» органів РФ. У 2016 так звані «силовики» незаконно затримували зазначеного громадянина України, а у 2019 році проводили незаконні обшуки в домоволодінні чоловіка на тимчасово окупованій території АР Крим», — додали в повідомленні.

Прокуратура не повідомляє імені затриманого, водночас надає фото та біографічні дані, які дають підстави вважати, що мова йде про викраденого напередодні Олега Приходька.


  1. В Криму затримали проукраїнського активіста.
  2. В Петербурзі затримали активістів під час акції за мир з Україною.
  3. Російські правоохоронці випустили активіста Котова, який підтримував політв'язнів-українців.