Президент заявив, що МЗС Клімкіна перешкоджало його розмові з Путіним щодо моряків

  • Володимир Зеленський розповів, про що двічі спілкувався з Володимиром Путіним по телефону
  • Президент України заявив, що Міністерство закордонних справ на чолі з Павлом Клімкіним перешкоджало його розмові з Путіним про повернення моряків

Міністерство закордонних справ на чолі з Павлом Клімкіним через приватні політичні інтереси перешкоджало розмові президента України Володимира Зеленського й президента Росії Володимира Путіна про повернення українських моряків. Про це глава держави розповів в інтерв'ю актору Станіславу Боклану, передає Політарена.

За словами Зеленського, він зустрічався в Офісі Президента України з батьками полонених українських моряків. Вони запевняли президента, що ні адвокати, ні омбудсмени, ні європейські партнери України не зможуть повернути затриманих моряків. Батьки наполягали на тому, щоб глава держави щодо звільнення моряків сам подзвонив Путіну.

«В Міністерстві закордонних справ дуже не хотіли допустити мої розмови з президентом Росії. Для них це питання політичне, для мене — людське. Для них не дай Боже зараз моряки повернуться через розмову Зеленського з Путіним. І за це я їх... не хочу казати моє відношення», — сказав президент.

Глава держави зазначив, що перша розмова з президентом Росії тривала близько 30 хвилин і сторонам вдалось домовитись про звільнення бранців.

"У нас була розмова близько 30 хвилин. Говорили про повернення наших хлопців, про наступні кроки, про ситуацію на Донбасі, про війну. Він мені говорив про інформацію, якою він володіє. Я говорив про те, що знаю я. Це різні інформації про те, що відбувається на Донбасі. У нас була предметна розмова, бо ми визначили, яким чином і в який термін повернути наших хлопців.

Під час другої розмови президенти знову обмінялися інформацією. Під час неї більш точно конкретизували обставини повернення усіх політв'язнів. Зеленський зазначив, що не хоче і не має права розповідати деталі розмови.


  1. Проводяться переговори щодо повернення українських моряків — Денісова.
  2. Кремль схвально сприйняв звільнення Вишинського.
  3. У Путіна вирішили запросити Зеленського на святкування Дня перемоги.