«Повернення до СРСР»: Націоналісти пікетують КСУ через декомунізацію (фото)

  • Націоналісти пікетують Конституційний суд України через закон про декомунізацію
  • Біля будівлі суду дві сцени: одна з партійними прапорами, інша — без політичної приналежності
  • Сьогодні КС матиме закриту частину засідання з питання закону про декомунізацію

Об'єднані сили націоналістів пікетують Конституційний Суд України з метою недопущення скасування закону про декомунізацію. Про це інформує кореспондент Політарени.

Під стінами Конституційного Суду зібралося близько 200 людей з вимогою не допустити скасування закону про декомунізацію. Ініціаторами пікету виступили об'єднані сили націоналістів.

«Ми просто хочемо сказати, що в Києві не може бути дві речі одночасно: українських патріотів і монументів Леніна», — заявив засновник Фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега.

Учасникам мирного зібрання, як назвали його організатори, роздали червоні піонерські краватки, які опісля були почеплені на огорожу навколо КСУ.

Біля суду було організовано дві окремі сцени: з активістами фонду «Повернись живим» та представниками Всеукраїнського об'єднання «Свобода».

Учасники акції тримали в руках прапори своїх організацій, а коло суду залишили плакати: «Back in USSR», "Время, назад! ", "Україні радянське минуле! ".

Сьогодні Конституційний суд продовжить розгляд подання 46 народних депутатів щодо відповідності Конституції України закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Закон про декомунізацію ухвалили 9 квітня 2015-го року. Справа розглядається в КС з 22 листопада 2017 року. Сьогодні передбачена закрита частина засідання Конституційного суду з цього питання.


  1. Під СБУ мітингували проти Медведчука.
  2. Під Офісом Зеленського мітингують проти закону про люстрацію (фото).
  3. КСУ може скасувати люстрацію: під судом зібрався мітинг (фото).