Порошенко зробив найбільший внесок у розвиток державності (опитування)

  • Українці вважають, що Порошенко вніс найсуттєвіший вклад у розвиток державності
  • Українці найбільш негативно оцінюють роботу Януковича

Значна частина населення вважає, що саме колишній президент України Петро Порошенко зробив найсуттєвіший вклад у розвиток української державності. Про це повідомляє соціологічний центр «СОЦИС» та Інститут стратегічних досліджень та прогнозів «Янус», передає Політарена.

"А хто з Президентів, на Вашу думку, зробив найбільший внесок загалом в розвиток української державності? ", – саме так ставилося питання.

Більша частина населення вважає, що серед президентів України Петро Порошенко зробив найбільший внесок в розвиток української державності. На другому місці – Леонід Кучма, далі йде Леонід Кравчук.

Snymok ekrana 2019 07 16 v 17.28.02 - Порошенко зробив найбільший внесок у розвиток державності (опитування)

"Якщо говорити про конкретні заслуги президентів перед державою, то респонденти в певній мірі визнають вклад Леоніда Кравчука і Леоніда Кучми в зміцнення державної незалежності України, а також внесок Леоніда Кучми у зміцнення і розвиток української економіки. Найменш ефективними – Леонід Кучма і Леонід Кравчук, на думку респондентів, були в боротьбі з корупцією", – йдеться в дослідженні.

Також респонденти відмітили, що не бачать істотного внеску в розвиток країни з боку Віктора Ющенка і Віктора Януковича. А найбільш негативно оцінюють роботу Віктора Януковича.

Дослідження проводилось з 3 по 9 липня. Обсяг вибірки 2000 респондентів. Статистична похибка складає 2%. Замовник опитування не вказаний.


  1. Вступ до ЄС підтримують 69% українців — державне соцдослідження (інфографіка).
  2. Труба: У Міноборони знали, що бронежилети були неякісні.
  3. В Україні на 46% збільшилася підтримка вступу до НАТО — опитування.