Порошенко запропонував 7 кроків українського миру

П'ятий президент України Петро Порошенко
  • Петро Порошенко запропонував 7 кроків, які варто здійснити для встановлення миру
  • Експрезидент пропонує дотримуватися принципу «спершу — безпека», використовувати «формулу Штайнмаєра» лише як «дорожню карту» та розводити війська після припинення вогню
  • Петро Порошенко також наполягає на моніторингу ОБСЄ та введення миротворців ООН на Донбас

П'ятий президент України Петро Порошенко запропонував 7 кроків, які варто здійснити для встановлення миру. Про це Порошенко заявив у Facebook, передає Політарена.

«З відходом на міфічні позиції 2016 року ми втрачаємо близько 30 населених пунктів і низку ключових висот. Там за кожний метр заплачено життям українських героїв. Тепер військових готують до того, щоб вийти з облаштованих позицій у чисте поле. Це – наслідки розведення військ за так званою „формулою Штайнмаєра“.
Проукраїнськи налаштовані місцеві жителі – теж в шоці. Вони бояться розправи.Влада має сказати суспільству правду хоча б через пів року після президентських виборів. Простих рішень — нема. Завершити все швидко — неможливо. Я сам колись мусив це визнати. Пропоную сім кроків, які варто зараз зробити, щоб уникнути російської пастки», — написав експрезидент.

Порошенко пропонує такий алгоритм дій для уникнення нових загроз збоку РФ:

1. Наполягати на принципах «спершу — безпека», «нічого не погоджено, поки все не погоджено» і «тільки через безпеку до виборів».

2. Сумнозвісна «формула Штайнмаєра», раз вже на неї погодилася влада, має розглядатися лише як складова «дорожньої карти» виконання Мінських домовленостей. Включно з виведенням російських військових, техніки та зброї, роззброєнням незаконних мілітарних формувань, переходом українсько-російського кордону під наш контроль.

3. Відведення — лише за умови сталого і всеохопного припинення вогню. Лінія розмежування зафіксована у Мінську 19 вересня 2014 року. Росія та бойовики мають повернути дві з половиною тисячі кілометрів, це пряма вимога Мінська.

4. Моніторингова місія ОБСЄ має отримати безперешкодний і повний доступ до всієї окупованої території та встановити постійний контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.

5. Слід створити підгрупу з питань кордону в рамках Тимчасової контактної групи у Мінську.

6. Наполягати на розгортанні багатонаціональних миротворчих сил ООН на всій території окупованого Донбасу.

7. На території ОРДЛО має бути відновлено оподаткування в рамках правового поля України, а також фінансова і банківська системи, повернута українська власність. Лише це дасть підстави і можливість повною мірою відновити соціальне забезпечення регіону

«Я переконаний, що ці сім кроків — це є кроки до встановлення миру, якого так прагнуть українці. Це наш український план», — зазначив Порошенко.


  1. Порошенко заявив, що витратив на українську армію власних 2 млрд грн.
  2. Яременко: Україна не може відмовитись від «формули Штайнмаєра».
  3. Штайнмаєр відповів на критику своєї «формули».