Порошенко закликав керівників держави підписати звернення щодо членства України в НАТО

Петро Порошенко
  • Петро Порошенко закликав Володимира Зеленського, Олексія Гончарука і Дмитра Разумкова підписати звернення до країн НАТО про План дій щодо членства Україні в цьому військовому союзі
  • «Європейська солідарність» підготувала проєкт відповідної заяви та запропонувала ухвалити його на наступному пленарному тижні Верховної Ради

П'ятий президент України Петро Порошенко закликав чинного главу держави Володимира Зеленського, прем'єр-міністра України Олексія Гончарука і голову Верховної Ради Дмитра Разумкова підписати звернення українського парламенту до країн-членів НАТО про План дій щодо членства України в Північно-Атлантичному альянсі. Відповідну заяву Порошенко оприлюднив у своєму Facebook, передає Політарена.

«Сталий мир та надійна безпека можливі лише, якщо Україна стане членом НАТО. Поставити на порядок денний питання про План дій щодо членства в НАТО – в першу чергу обов’язок українського президента. А парламент нового скликання має нагоду продемонструвати політичну волю щодо вступу України до Альянсу», — зазначив Порошенко.

Він уточнив, що фракції «Європейської Солідарності» вже підготували проєкт заяви, який Верховна Рада може ухвалити вже наступного пленарного тижня.

«Пропонуємо уповноважити голову Верховної Ради разом з президентом і прем'єр-міністром поставити підпис під відповідним зверненням до грудневого саміту НАТО. Воно має продемонструвати консолідовану позицію законодавчої і виконавчої влади у питанні євроатлантичної інтеграції. Закликаю колег по Верховній Раді, – і хто у владі, і хто в опозиції, – підтримати нашу пропозицію вже наступного тижня», — сказав Порошенко.


  1. Партія Порошенка виграла суд за позовом NewsOne.
  2. Климпуш-Цинцадзе в ПА НАТО назвала термін «сепаратисти» російською пропагандою.
  3. Зробити Порошенка разом!: чому експрезидент постраждав від колективного булінгу.