Понад 50 депутатів вимагають скасувати закон про особливий статус Донбасу

  • Понад 50 депутатів вимагають скасувати закони про особливий статус Донбасу та про амністію бойовиків
  • Закони були прийняті під тиском Росії та в її інтересах

53 депутати Верховної Ради надіслали до Конституційного суду подання з вимогою визнати неконституційними закони про особливий статус Донбасу та про амністію бойовиків. Відповідне подання оприлюднив Конституційний суд на своєму офіційному сайті, передає Політарена.

Народні обранці запевняють, що закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької на Луганської областей та закон про амністію бойовиків порушують низку статей Конституції України. Крім того, на думку депутатів, вони були прийняті в інтересах Кремля.

«Верховна рада прийняла, а президент підписав Закон про особливий порядок під тиском Російської Федерації, яка здійснила окупацію окремих частин території України, та в інтересах Росії як держави-окупанта», — йдеться у поданні.

Подібне обґрунтування стосується і закону «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької на Луганської областей». Його також вимагають визнати таким, що не відповідає Конституції України.

Серед депутатів, які підписалися під поданням до КС, Оксана Сироїд, Мустафа Найєм, Сергій Лєщенко, Борислав Береза, Олег Березюк, Олена Сотник, Єгор Соболєв, Світлана Заліщук та інші.


  1. Мовна стаття закону «Про освіту» визнана конституційною — Гриневич.
    2. Верховна Рада оголосила конкурс на посаду судді Конституційного Суду.
    3. В Мінську домовились про безстрокове припинення вогню на Донбасі.