Після зустрічі з Зеленським медіагрупи розблокують супутникові канали

Президент України та представники провідних медіагруп домовилися до 16 березня забезпечити запуск незакодованих супутникових версій головних українських телеканалів.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Глава держави підкреслив, що це питання стосується не тільки бізнесу медіагруп, але і стратегічного захисту інформаційної безпеки України. Внаслідок кодування сигналу не всі українці можуть вільно переглядати понад 20 головних телеканалів.

«Ми маємо не просто безліч листів і тисячі дзвінків у Офіс Президента з тим, що українці не можуть отримати цей сигнал через кодування і не мають можливості дивитися українські телеканали. Особливо це стосується регіону вздовж контактної лінії та тимчасово окупованих територій», – заявив Зеленський.

За словами президента, внаслідок цього альтернативою там стало російське телебачення.

Для комплексного розв’язання проблеми з доступом глава держави запропонував провайдеру ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд» до 4 березня 2020 вжити заходів для зміни модуляції сигналу. Це розширить покриття і полегшить доступ населення до телемовлення.

Також «Зеонбуд» до 1 травня 2020 року має забезпечити встановлення цифрових передавачів у 47 населених пунктах України відповідно до раніше взятих зобов’язань. Крім того, оператор повинен модернізувати наявні антенно-фідерні системи для всіх прикордонних територій.

Водночас Зеленський і представники медіагрупи домовилися до 16 березня 2020 забезпечити запуск незакодованих супутникових міжнародних версій загальнонаціональних телеканалів і таким чином знову зробити телебачення доступним для українських громадян.

Крім того, оператори супутникового телебачення Xtra TV і Viasat повинні розробити соціальні пакети супутникового телебачення з мінімальною абонплатою для соціально незахищених верств населення.

Як повідомлялося раніше, в ніч на 29 січня основні українські медіагрупи закодували супутниковий сигнал своїх телеканалів. Що тепер робити користувачам супутникових тарілок, які втратили можливість безкоштовно дивитися улюблені передачі, – ми розповіли в нашому матеріалі.