Під стінами Верховної Ради зібрались «євробляхери»

  • Близько сотні мітингувальників вимагають прибрати акцизи на розмитнення автомобілів, встановити справедливу ставку та забезпечити реальне оцінювання вартості авто
  • За словами активіста, Мінінфраструктури вже розробило необхідний законопроєкт, і тепер питання виключно бюрократичне
  • Мітингарі зазначили, що голова Державної митної служби України Максим Нефьодов саботує роботу над законопроєктом

Близько сотні мітингувальників вимагають від Кабінету Міністрів України та профільних комітетів прибрати акцизи на розмитнення автомобілів, встановити справедливу ставку та забезпечити реальне оцінювання вартості авто, повідомляє кореспондент Політарени.

«Нам вчора в міністерстві (інфраструктури — ред.) сказали, що процедура розробки та прийняття законопроєкту буде тривати пів року. З чого вона складається: ініціатива була про створення законопроєкту... єдина ставка, скасування акцизу, дозвіл розмитнювати автобуси, мікроавтобуси та інше, плюс справедлива оцінка. Це все було ініційоване Міністерством інфраструктури», — зазначив один з пікетувальників.IMG 5253 result 720x480 - Під стінами Верховної Ради зібрались "євробляхери"

За словами активіста, у міністерстві вже розробили необхідний законопроєкт, тому тепер питання виключно бюрократичне.

«Вони зробили сам текст (Міністерство інфраструктури — ред.), тепер цей текст має піти у всі відомства з початку самого міністерства. Потім з цього міністерства воно повинно піти на міністерства економіки, фінансів та інші міністерства. Після цього воно має піти до Кабміну, а з Кабміну вона має піти вже до комітету... За ці пів року закінчиться відтермінування», — наголосив активіст.

До мітингарів вийшов голова комітету податкової, митної та фінансової політики Данило Гетманцев та запевнив, що його комітет готовий прискорювати розробку та прийняття законопроєкту, якщо буде відповідна постанова від посадовців Кабміну та відповідь від Міністерства економіки й соціальної політики.

Також мітингарі зазначили, що голова Державної митної служби України Максим Нефьодов саботує роботу над цим законопроєктом, тому активісти вимагають від прем'єр-міністра Олексія Гончарука звільнити Нефьодова.


  1. Під Офісом президента вимагають накласти вето на два законопроєкти (фото).
  2. Зеленський підписав закони щодо бізнесу, доріг та кіно.
  3. Нова Рада почне свою роботу з розв'язання проблеми євробляхерів.