Парубій попросив Зеленського виправити помилку у зверненні щодо скликання Ради

  • Спікер Верховної Ради Парубій повідомив, що не може скликати позачергове засідання парламенту, бо це незаконно
  • Парубій зазначив, що може скликати позачергову сесію, якщо президент України висуне таку вимогу

Голова Верховної Ради Андрій Парубій згідно з законом не може скликати позачергове засідання парламенту, як того вимагає президент України Володимир Зеленський. Глава держави у зверненні до голови Ради допустив помилку, тому парламент не може бути скликаним. Про це Парубій розповів на своїй сторінці в Facebook, передає Політарена.

«Президент України Зеленський звернувся до мене з проханням про скликання позачергового засідання Верховної Ради України. Однак скликання такого засідання не передбачено Законом, адже Регламент Верховної Ради України передбачає можливість скликання позачергового пленарного засідання у невідкладних випадках у період між пленарними засіданнями під час сесії Верховної Ради України», — написав спікер.

Парубій пояснив, що останнє пленарне засідання 10 сесії Верховної Ради, згідно з календарним планом, відбулося 12 липня. Спікер зазначив, що він все ж може скликати в парламент депутатів, але не на позачергове засідання, а на позачергову сесію.

«Звернувся до Президента з проханням привести свій лист до Верховної Ради у відповідність до вимог Закону», — написав Парубій.

Володимир Зеленський 17 липня звернувся до спікера Верховної Ради з проханням скликати позачергове пленарне засідання, щоб розглянути законопроєкти щодо роботи Антикорупційного суду, конфіскації незаконних активів і розмитнення «євроблях».


  1. «Кнопкодавство» відміняється: Парубій анонсував сенсорні кнопки у Раді.
    2. Парубій з четвертої спроби відкрив останнє пленарне засідання Ради.
    3. Парубій закликав влаштувати альтернативний військовий парад на День Незалежності.