Партія війни програла вибори: лише третина громадян готові продовжувати воювати

Денис Рибачок — політичний експерт, аналітик всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України». 


Кажуть, війна об'єднує.

Ставтесь до цього як хочете, але ця війна українське суспільство об'єднала. В дещо неочікуваній формі, але об'єднала. Партія війни програла вибори. Суспільство в більшості обрало не тих, хто «до переможного кінця», а тих, хто «договоримся».

Просто додайте голоси, віддані за «партії миру» і «партії війни». Співвідношення 63% на 34%. Тобто, лише третина громадян готові продовжувати воювати (думаю, що в реальності ще менше). Двоє із трьох виборців проголосували за тих, хто обіцяє мир. Аморфний, нечіткий, двозначний, але мир.

Звісно, війна не єдиний фактор, але вона загострила і повпливала на всі інші процеси в країні. Говорите про тарифи? Їх зростання пояснювалося війною і її економічними наслідками. Говорите про курс гривні? Війна і її наслідками. Низькі пенсії? Війна і її наслідки. Декомунізація? Війна. Закон про мову? Війна. Про що б не говорили – в основі війна. І саме війна зробила суспільство таким, яким ми його зараз бачимо.

Коли суспільство не має мотивації воювати, буде мир. Можна не сумніватися.

Але це не буде мир як в Польщі, Литві, Латвії чи Естонії. Тим більше це не буде мир як в Німеччині, Франції чи Великобританії.

Скоріше це буде мир як в Білорусі, Молдові, Грузії, Вірменії, Азербайджані. Там теж більше не стріляють. Але не тому, що виграли. А тому, що програли.

Джерело: Facebook