Партії Порошенка та Вакарчука проти призначення Шуфрича головою комітету зі свободи слова

  • Політичні партії «Європейська Солідарність» та «Голос» виступають проти призначення Нестора Шуфрича головою комітету з питань свободи слова
  • Партія «Голос» закликала партію «Слуга Народу» переглянути своє рішення
  • У політичній партії «Батьківщина» ще не сформували позицію з цього приводу

Політичні партії «Європейська Солідарність» та «Голос» виступають проти призначення Нестора Шуфрича головою комітету з питань свободи слова. Відповідні заяви оприлюднили пресслужби політсил, повідомляє Політарена.

У «ЄС» вважають неприйнятним обрання головою Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України представника «Опозиційної платформи — За життя» Нестора Шуфрича, оскільки той — близький соратник Віктора Медведчука. Партія закликала «Голос» і «Батьківщину» переглянути свої позиції й публічно виступити проти такого призначення.

«Сподіваємось, що всі проєвроєвропейські сили зможуть об’єднано виступити проти наруги над базовим демократичним принципом – свободи слова, і що спільно нам вдасться не допустити такої ганьби для Верховної Ради 9 скликання, а також дати українським журналістам реальні інструменти захисту їх прав», — йдеться в заяві політсили.

Партія «Голос» також публічно висловилася проти такого призначення.

«Партія «Голос» звертається до Президента України та партії «Слуга Народу» із вимогою не допустити повернення колишніх «регіоналів» до влади... На нашу думку, призначати на голову комітету з питань свободи слова представника політичної команди, яка утискала свободу слова в Україні – неприпустимо», — повідомили в «Голосі».

Політсила також закликала партію «Слуга Народу» переглянути своє рішення, оскільки, на їх думку, «політик, який неодноразово демонстрував антиукраїнську позицію, не повинен очолювати парламентський комітет».

«Батьківщина» сходе ще не визначилася, як реагувати на таке призначення. У пресслужбі політсили журналістці Політарени відповіли, що наразі не готові говорити про позицію партії з цього приводу.

«Стежте за нашим сайтом... Щойно буде сформована позиція з цього приводу, там з'явиться... Поки що я не готовий вам відповісти», — повідомили в пресслужбі.

У решті прохідних партій — «Слузі Народу» і «Опозиційній платформі — За життя» — наразі це питання не коментують.


  1. Комітет з питань свободи слова очолить Шуфрич.
  2. Нардеп Шуфрич «забув» згадати квартири у декларації: НАЗК вже повідомило НАБУ.
  3. Депутат від «ОПЗЖ» в День шахтаря нагадав про заборгованість гірникам у майже пів мільярда гривень.