ОПЗЖ вимагає надати соціальну підтримку постраждалим від військових дій мирним громадянам

«Опозиційна платформа — За життя» наполягає на статусі і соціальному захисті мирних (цивільних) осіб, які постраждали в результаті бойових дій або збройних конфліктів. Про це йдеться в зареєстрованому фракцією законопроєкті № 1115, повідомляє пресслужба партії.

«Сьогодні держава на законодавчому рівні не забезпечує питання соціального захисту тих людей, які не брали участі в бойових діях або збройних конфліктах, отримали інвалідність, поранення та інші ушкодження здоров'я; членів сімей тих громадян, які загинули або померли в результаті збройного конфлікту», — розповіли у пресслужбі.

У партії зазначають, що за оцінкою Моніторингової місії ООН, на початок червня 2019 року в Україні налічується понад 5 млн 200 тис. мирних громадян, фізично, матеріально або психологічно постраждалих від збройного конфлікту на сході України. Серед них — майже 1,4 млн вимушених переселенців з Донбасу (а це понад 230 тис. Дітей і понад 40 тис. людей з інвалідністю), значна кількість жителів населених пунктів уздовж лінії зіткнення, які страждають від відсутності нормальних умов для життя.

«Закон передбачає відшкодування мирним громадянам вартість нерухомого майна, зруйнованого в результаті бойових дій; вартість робіт по відновленню пошкодженого нерухомого майна, в тому числі вироблених громадянами своїм коштом; оплату вартості проїзду до нового місця проживання і витрат на перевезення майна», — пояснюють у пресслужбі.

В ОПЗЖ наголошують, що у разі прийняття цього закону, країна буде гарантовано компенсувати шкоду завдану здоров'ю людини, що опинилась у зоні конфлікту. Також це стосується втрати годувальника, якщо його смерть є наслідком бойових дій або збройних конфліктів.